Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

New Yorgi Eesti Kool pidas 1. juunil lõpuaktust. Eesti Kooli lõpuklassi õpilased Aren Clancy, Gustav Hansen ja Arianna Jater (kes lõpetavad järgmisel kooliaastal) esitasid õppeaasta lõpetamisel koos õpetajate Aleksander Krooni ja Kadri Krooniga katkendi Jaan Kaplinski näidendist “Neljakuningapäev”.  Kooli lõpp toob kaasa ka autasud tublimatele. Nii võitiski kooli kauaaegse juhataja ja õpetaja Toomas Sõrra poolt välja pandud Kõige Püüdlikuma õpilase auhinna Merry Tuurmann ja kaua-aegse õpetaja Irja Otsa poolt rajatud Kõige Parema Eesti Keele Rääkija auhinna sai tänavu Tormi Notton. Lisaks aule on nendel auhindadel ka väike rahaline väärtus.  Ka iga klassi varasemaid koolijõudjaid ootasid auhinnad, seekord suisa magusad - shokolaadikarbid Tallinn ja Riia.  Nimelt rääkis koolijuhataja Merike Barborak oma lõpukõnes lastele legendaarsest eesti keelemehest Kristjan Jaak Petersonist, kes oli tulihingeline eestlane ja kelle mälestuseks peame igal aastal 14. märtsil emakeelepäeva, kuid kes elas hoopis Riias.  Nii et kaugus ei sega eestlaseks saamist ja jäämist.  Peale lühikest aktust ootas kooliperet New Yorgi Eesti Maja Köögi koka  Inna Terepingi valmistatud imemaitsev kringel. Lapsed, vanemad ja õpetajad tänasid kööki suure aplausiga, sest olid ju kokad need, kes suurepäraste ja ehtsate eesti toitudega aasta jooksul kooli söögivaheajad nii nauditavaks tegid.    Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo