Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Alates Ameerikasse kolimisest 2003. aastal olen abikaasaga igal kevadel käinud Madison Square Pargi juures india toidu festivalil. Meieni jõudis info sõprade kaudu ja kuna see on liikuv püha, siis peab seda spetsiaalselt järele uurima, et mitte maha magada. Tegelikult on ürituse ametlik nimi New York Sikh Day Parade ja sel aastal toimus see 27. aprillil. Paraad algab E. 39 Tänavalt ja kulgeb mööda Madisoni Avenüüd allapoole. Avenüü  on selleks puhuks E. 26 ja E 24. Tänava vahel autodele  pool päeva suletud. Me paraadil ei käi. Me hiilime New York Life Insurance hoone kõrvalt pikkade toidulaudade juurde, mis on alati selle festivali üks oodatuim osa.  Sikhid ei söö liha ja selle üle ma muidugi rõõmustan, sest olen ka ise taimetoitlane. Toitu ja karastusjooke pakutakse kõigile külastajatele, tuleb vaid järjekorda sättida kirjudes riietes tädide taha ja käsi välja sirutada. Vahel läheb trügimiseks, sest rahvast tuleb kohale väga palju. Isegi kui sul on käed juba taldriku hoidmisega hõivatud, topivad sikhid külalislahkusest mahla ja veepudeleid kaenla alla. "Thank you," ütlen ma. Tema vastu: "Thank God! Not me." Toitu jagasid vaid mehed. Naised istusid peredega pargipinkidel. Ilm oli päikseline ja soe. Toitudest pakuti: kikerherne-kartuli hautist, vürtsikat spinatikeedust, kollast, oranzi ja valget riisi, naani, magusaid oranze suhkrustatud maiuseid, magusaid kookosepalle ja muud. Õunu, apelsine ja banaane võis igaüks laudadelt haarata. Üha rohkem näeb festivalil ka mitte-sihke, nagu meie abikaasaga, paljud klõpsivad uudsuse võlus fotosid, sest seltskond on väga kirev. Kõik, vaatamata uskumusest, on sellele vahvale ja tasuta toidufestivalile teretulnud.   Anne McCullom  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo