Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

"Meid mõlemaid, Eestit ja Kanadat, kihutab tagant üks püüdlus, mis on sõnastatud Kanada ordeni vapikirjal – me tahame teha oma riigi paremaks," ütles esimese Eesti riigipeana Kanadasse riigivisiidile saabunud president Toomas Hendrik Ilves 1. mail  Ottawas pidulikul tervitustseremoonial. "Geograafiline vahemaa ei ole meid kunagi eksitanud. NATO liikmesriikidena, tugeva Atlandi-ülese silla toetajatena on Eesti ja Kanada lähedased ja vastutustundlikud kaasteelised 21. sajandi keerulises maailmas," pöördus president Ilves Kanada kindralkuberneri David Johnstoni poole. President Ilves meenutas ka isiklikke mälestusi seoses Kanadaga, kus ta veetis lapsena mitu suve Jõekääru Suvekodus Ontarios, hiljem aga elas neli aastat Vancouveris, õpetades eesti keelt Simon Fraseri Ülikoolis. President Ilves võrdles Kanadat Põhja-Ameerika Skandinaaviaga: "Skandinaavia kui mõiste, mis ühendab mitmeid riike Põhja-Euroopa ülemises tipus, tähendab kindlustunnet, sõbralikkust ja hoolivust, inimõiguste ülimuslikkust, sõnapidamist, rahulikku kaalutlemist ja siis otsustest kinnipidamist. Ühesõnaga kõike seda head ja positiivset, mida Eesti on kogenud oma suhtlemises Kanadaga." Eesti riigipea, keda tervitasid kindralkuberneri residentsi juures kohaliku eesti kogukonna liikmed, nimetas Kanadat eriliseks maaks tuhandetele meie peredele mõlemal pool Atlandi ookeani, sest just Kanada ja kanadalased ulatasid käe paljudele kommunistliku terrori eest pagenud eestlastele. Nemad ja nende lapsed kasvasid edukateks kanadalasteks, ent on säilitanud endas Eesti. "Osa Eestist asubki erinevates Kanada kohtades," tõdes president Ilves, tunnustades ka neid Kanada eestlasi, kes pärast 1991. aastat tulid Eestisse, kus nad töötavad edukalt diplomaatidena, mujal avalikus teenistuses või kultuurivallas ja ettevõtluses. President Ilvese riigivisiidi peamine eesmärk on tugevdada Eesti ja Kanada kahepoolseid poliitilisi ja majandussuhteid ning kinnitada Atlandi-ülese koostöö tähtsust.   VP Kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo