Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Alice – Liisu (oma sõpradele) Sepp Mespak tähistas laupäeval 13. aprillil oma 104.a. sünnipäeva kenas Jersey City Atrium at Hamilton Park hooldekodus. Juba reede õhtupoole iganädalasel “cocktail” tunnil algas tähistamine. Ilusas avaras söögisalis olid alati valgete linadega kaetud lauad veel õhupallidega dekoreeritud linikutega ilustatud. Liisul oli seekord suurem laud külalistele lillede ja õhupallidega kaunistatud. Hooldekodu elanikel ja ka nende külalistel oli võimalik tähistamisest osa võtta ja suurt kooki jagada ning õnnesooviks laulda.  Liisu sündis ja kasvas üles Tallinnas. Tartu Ülikoolis õppis ta filoloogiat ja liitus korp! Filiae Patriae perega. Ta abiellus 1936. a., aga ta abikaasa Leo hukati kommunistide poolt. New Yorgis oli ta aktiivne korp! Filiae Patriae taastamisel, olles tegev juhatuses ja ka esimees. Me alati imetlesime tema head välimust ja maitsekat riietust ning praegugi veel korraldab ta ise oma soengut. Ta töötas veel 92-aastaselt New Yorgis kindlustusseltsis Twin Towerite lähedal, kui terroristid ründasid septembris 2001. Liisu jutustas, kuidas kaks härrat nende büroost tal käte alt kinni võtsid ja nad jooksid õnnetuspaigast eemale. Tal oli võimalik kolm ööd heas hotellis viibida ja tema firma saatis talle auto järele, et ta New Jerseysse koju saaks. Hotell ja autojuht selle eest mingit tasu ei võtnud. Kuna rongiühendus New Yorgiga katkes, jäi ta koduseks. Alles pisut enne oma 100-a. sünnipäeva siirdus ta sellese uude ja kenasse hooldekodusse.   Kohalik Jersey City ajaleht avaldas artikli ja foto Liisu tähtpäevast.   Virve Vaher

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo