Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Massachusettsi osariigis avas tudeng restorani The Gleaners Kitchen, kus kogu tooraine hangitakse prügikastidest. Somerville´i linnas asuva The Gleaners Kitchen restorani avas Tufts ülikooli tudeng Maximus Thaler, kes nimetab kohta underground-restoraniks ja toidupoeks, kirjutab news.com.au . Kogu restorani menüü määrab ära see, mida Thaler ja tema vabatahtlik töökollektiiv lähedalasuvatest prügikastidest leiab. Maitsetaimed, liha, kala – kõik tuleb prügist. «Öösel pärast poe sulgemist läheme tagumise sissepääsu juurde, hüppame prügikonteineritesse ja kogume kokku kõik kauba, mis me saame,» teatas Thaler oma Youtube´i videos ja ütles, et nad leiavad prügikastidest väga isuäratavaid toite. Kogu toit kontrollitakse ja pestakse enne serveerimist. Oluline on ka see, et seesuguse privileegi eest restoran külastajatelt raha ei nõua – kõik on tasuta. Toitu saab ka SMSiga koju tellida ning saadetised tuuakse kohale jalgrattaga. Thaleri sõnul on restorani eesmärk muuta inimeste mõtlemist toidu raiskamise suhtes. «Toit ei ole tarbeese. See ei ole miski, mille saa-miseks sa maksad midagi. Toit on vajalik ühise kommuuni ülesehitamiseks.»   http://gleanerskitchen.org/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo