Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

The Mystery Mountain, The Explorers Club

 

The Explorers Club asub 46 East 72. tänaval New Yorgi linnas. Klubi asutati 1904. aastal, edutamaks oma rahvusvaheliste liikmete mitmekülgseid ekspeditsioone nii maal, merel, õhus kui maailmaruumis. Klubi ruume võivad kasutada ainult klubi liikmed ja nende külalised (staatus sarnaneb New Yorgi Eesti Haridusseltsile kuuluva Eesti Maja kasutamise ja külastamisega). Ehitus on 5-kordne, stiilsete tubadega, muuseumi meenutava trofeede koguga ja mahuka saaliga. Neljandal veebruaril toimus klubis loeng klubiliikme Olaf Söödi poolt. Olaf on insener, kelle unikaalseid rakendusi on kasutanud New Yorgi Metropolitani Ooperimaja, The Kennedy Center Washington DC-s, Cirque du Soleil oma “O” show juures Bellagio’s, Las Vegases, jt. Sellele lisaks on Olaf haruldane fotograaf, mägironija ja suusataja. Tema fotod on esindatud album-raamatutes Adirondacks Alive ja Alpine America. Olaf ja tema abikaasa Gitta on uurinud jõgesid, järvi ja mägesid neljal kontinendil ja kõike seda nautinud nii ronides, matkates kui suusatades. Enne loengu algust toimus nauditav vastuvõtt kokteilidega klubi baariruumis. Loengu avas klubi esindaja, mainides, et seekord on klubis rohkesti eestlastest külalisi, kaasa arvatud EV suursaadik ÜROs Margus Kolga. Kohal oli ka diplomaatia praktikant Laura-Helene Künnapas. Sellele järgnes Olafi sissejuhatav osa. Audiovisuaalne esitus toimus suurel ekraanil ja oli nauditav ja õpetlik. Olafi loengu pealkiri oli “The Mystery Mountain”, milleks osutus Vaikse ookeani läheduses Canada British Columbia Rocky Mountains ahelikus asuv Mt. Waddington. Kaljumägi, mis ei taha kergesti avaldada oma saladusi – ta on müstiline ja raskesti vallutatav. Esmakordselt avastati mägi 1925. aastal ja tipu vallutamine toimus aastal 1936. Kohati randuvad British Columbia mäestiku fjordid, jääliustikud ja kivised mäejalamid otse avatud ookeani.  Audiovisuaalne ettekanne hõlmas ka lühida üldpildi Olafi ekspeditsioonidest kogu Põhja- ja Lõuna-Amee-rika läänekalda mäestikesse ja neid vallutatud tippe oli palju. Nauditav audiovisuaalne ettekanne oli professionaalselt koostatud, fotograafia haruldane ja tagapõhja muusika hästi va-litud.  Nagu loengutel tavaline, esitasid kohalolijad hiljem küsimusi. Olafi vastused olid asjalikud, praktilised ja mõneski vastuses ilmnes Olafi-kohane huumorimeel. Nendin “Carpe diem” (kasuta päeva).   Olev Olesk  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo