Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti tänas ja tunnustas iseseisvuspäeva puhul riiklike teenetemärkidega 99 inimest. Ameerika Ühendriikide eestlaskonnast pälvis teenetemärgi teatriteadlane ja kirjandusloo professor Mardi Valgemäe. Eesti tänab ja tunnustab neid, kes on erinevatel elualadel ilmutanud suurt professionaalsust, leidlikkust, järjekindlust ja mitmel juhul ka vaprust, kirjutas president Ilves autasustamise otsuse eessõnas, lisades: "Nad hoolivad Eestist ja väärtustest, millele meie riik tugineb." "Teie pühendumus oma kutsetööle või tegevusele kodukoha hüvanguks on aidanud Eestit muuta suuremaks, paremaks, turvalisemaks. Te kõik olete teinud rohkem, kui töökohustused seda nõudnuks," rõhutas president Ilves. "Samuti tänab Eesti meie toetajaid välismaal, neid, kes mõistavad meie eesmärke ja püüdlusi ning tänu kellele oleme saanud kindlamaks ja tugevamaks." Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi saavad Eesti välispoliitiliste püüdluste pikaaegne toetaja ja Euroopa Parlamendi president aastatel 2007-2009 Hans-Gert Pöttering ning Ameerika Ühendriikide eelmine riigisekretär, Atlandi-ülese koostöö ja NATO liitlassidemete arendaja Hillary Clinton. Kotkaristi I klassi teenetemärgi saab NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja admiral James Stavridis, kes aitas ühildada Eesti kaitseväe arengukava NATO kaitseplaanidega ja samuti jõuda Balti õhuturbe lahenduseni. Kotkaristi II klassi teenetemärgi saab Eesti-Soome kaitse- ja julgeolekukoostöö pikaajaline edendaja, admiral Georgij Alafuzoff. Maarjamaa Risti teenetemärgi saavad Eesti-Poola kaitsekoostöö taganttõukaja, Poola kahekordne kaitseminister Janusz Onyszkiewicz ning ajalehe "Novaja Gazeta" üks asutajaid ja selle peatoimetaja alates 1995. aastast, sõna-vabaduse kaitsja Dmitri Muratov Venemaalt. “Teenetemärgi saavad kultuuritegelased, kelle looming on tuttav ja armastatud kümnetes tuhandetes kodudes ning mitmete puhul Eestist kaugemalgi. Nende seas on meie tippnäitlejad Ines Aru, Marika Vaarik ja Hannes Kaljujärv, helilooja Anti Marguste, dirigent Paavo Järvi, ooperilaulja Ain Anger, viiulikunstnik ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonna professor Mare Teearu, Eesti Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis ja Eesti Meremuuseumi direktor, Lennusadama vesilennukite angaaride taastamist juhtinud Urmas Dresen, teatriteadlane ja tõlkija Mardi Valgemäe, teatri "Varius" looja ja kunstiline juht Heidi Sarapuu, graafik Silvi Liiva, Eesti Filharmoonia Kammerkoori solist Kaia Galina Urb, nukunäitleja, lavastaja ja lastekirjanik Helle Laas, luuletaja ja kultuuriajakirjanik Karl-Martin Sinijärv”, kirjutatakse presidendi kodulehel, kus on üleval ka autasustatute täielik nimekiri. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo