Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aprilli alguses New Yorgis ja Lakewoodis

 

Tänavu kevadel rändasid Eesti kauaaegsed ja kogenud ajakirjanikud Enn Hallik ja Tiit Lääne Austraalia eestlasi küsitledes Brisbanes, Gold Coastis, Adelaides, Melbournes, Canberras ja Sydneys, töötasid samuti nädala Rootsis Göteborgis, kogusid materjali mujaltki ning ilmutasid Tallinna Sadama toel meritsi laia maailma läinud eestlastest raamatu „Kõnnin või merre“. 2012. aasta novembris esitleti seda lahkujate ja saabujate pilkude all Tallinna sadama reisiterminalis, kus olid kohal autoritega intervjuusid ning pilte tegemas suuremad Eesti ajakirjandusväljaanded ja infoportaalid. Raamatut saatis Eestis korralik müügiedu, aga autoritele on sellest palju tähtsam tagasiside lugejatelt, mis oli eranditult positiivne. Lugejad märkisid ära raamatu huvitavust, eriti tõsteti aga esile eestlaste ajaloo iga killu säilitamise tähtsust ja tänati autoreid selle eest. Enn Hallikul ja Tiit Läänel on plaanis koguda isamaalt minemise ja uuel kodumaal alustamise lugusid edasi ning anda välja kuni 2018. ehk Eesti 100. sünnipäeva aastani välja kuus raamatut koos üliväärtuslike ajalooliste fotodega. Sel eesmärgil on nad nüüd 7. aprillil saabumas New Yorki, et leida sealt põnevate lahkumis- ja Ameerikas alustamise lugudega rahvuskaaslasi ja nende lood raamatu tarbeks kirja panna. Tiit Lääne ja Enn Hallik kavatsevad külastada ka Lakewoodi eestlasi ja sealset suurepärast arhiivi. New Yorgis ja Lakewoodis viibivad nad nädala ning rändavad siis edasi tegema sama tööd Kanadas Torontos. Autorid Enn Hallik ja Tiit Lääne aga võtavad ajaloohuvilistena seda tööd kui ühest küljest ülimalt põnevat, teisest küljest aga kui väga vajalikku missiooni tükikesegi haaval eestlaste ajalugu salvestada. Ja nad oleksid väga tänulikud, kui New Yorgi eestlased neid selles töös veidi aitaksid – kui leiduks keegi sama missiooni soosiv inimene, kellel oleks aega ja tahtmist kolm-neli päeva Eestist tulnud ajakirjanikega tegelda, kui antaks alltoodud aadressidel teada rahvuskaaslastest, kelle lood peab ajaloo tarvis tingimata kirja saama, kui antaks head nõu ka majutuse osas. Kas on see meie ühine missioon? Mõelgem, et aega meil ei ole, seda vana ja väärtuslikku jääb meil iga päevaga järjest vähemaks. Kas teeme koos järgmist raamatut?   Enn Hallik This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Tiit Lääne This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo