Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eestlane Martin Kiik saavutas ülikoolide väitluse maailmameistrivõistlustel inglise keelt teise keelena kõnelevate võistlejate ar-vestuses maailmameistritiitli, kirjutab 8. jaanuari Eesti Päevalehes Merle Must. Milline võistlus välja nägi? Üle maailma tuli kokku ligi 800 väitlejat, kes võistlesid kaheliikmelistes ülikoolide esindustiimides. Seitsmeminutiliste kõnede teemad anti 15 minutit enne väitluse algust.  Eelvoorudes oli üheksa vooru kokku kolme päeva vältel, iga päev kolm vooru, milles iga tiim peab kaks kõnet. Seejärel tulid väljalan-gemisväitlused. Meie jõudsime kaheksandikfinaalidesse, aga finalistid väitlesid umbes 1500 inimese ees. Mina finaali ei jõudnud, kuna võistluses on kaks arvestust: tiimide arvestus, mille põhjal tuleb päris finaal, ja kõnede arvestus, mille edetabel koostatakse eelvoorude põhjal. Mina olin kõnelejate arvestuses ning inglise keelt teise keelena kõnelejate hulgas esimene. See on justkui kergekaal poksis.   Miks õnnestus just sul võita? Mulle on andnud väikese eelise see, et õpin Ameerikas ja olen saanud inglise keelt harjutada. Teiseks see, et väitlesin oma suurepärase meeskonnakaaslasega, kes tuli keskkoolis USA meistriks. Meil sujus tiimitöö väga hästi, täiendasime teineteist ka teemaderingis. Väidelda tuli näiteks selle üle, kas Jaapan peaks saama endale tuumarelva või kas Euroopa Liit peaks annulleerima Kreeka riigivõla.   Kuidas end ette valmistasid? Loen kogu aeg uudiseid, et näiteks siis, kui tuleb teema Süüria konflikti või maksupoliitika kohta, tean rääkida, millised on poliitikute arvamused või üldlevinud probleemid. Samuti mõtlen lihtsalt teemasid läbi. Aitab ka enda harimine selles, mida ma väga hästi ei tea. Muidugi ka väitlen ja väitlen ja väitlen ja siis väitlen natuke veel. Siis ka, kui enam väga ei viitsi.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo