Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

9. detsembril toimus Los Angelese Eesti Majas taas traditsiooniline Eesti kooli ning Eesti koguduse ühine jõulupidu. Kohal oli saalitäis inimesi – lapsed, vanemad, vanavanemad, õpetajad, koguduseliikmed ja teised kohalikud eestlased. Külalisi võttis vastu meeleolukalt kaunistatud saal ning piduehtes jõulukuusk.  Esmalt võttis sõna kooli direktriss Milvi Laan, kes juhatas sisse seekordse koosviibimise. Seejärel kõneles kirikuõpetaja Jüri Pallo, kelle südamlikule jõulusõnumile järgnes traditsiooniline ühislaul. Eesti kooli õpilaste talvekontserdiks olid lapsed hoolega valmistunud juba sügisest saadik. Külalised said kuulata kauneid jõululaule,  muusikapalu eri instrumentidel ning nautida hoogsat rahvatantsu.  Kontserdiosa lõppedes polnud pidu veel läbi – laste laulu peale jõudis kohale suure kingikotiga  jõuluvana. Järjekorras käisid temalt pakki saamas kõik lapsed, igaüks oli paki lunastamiseks ette valmistanud kas laulukese, jõulusalmi või muusikapala. Mõned pisemad olid pisut häbelikud ja vajasid emme-issi või vanema venna-õe toetust, teised aga elevil ja esitasid ilmekalt oma etteasteid.  Kui kõik lapsed olid kingitused kätte saanud, jättis jõuluvana selleks korraks hüvasti ning pidu jätkus maitsvate võileibade, suupistete ja piparkookidega kohvilauas. Kontsert oli armas ja meeleolukas. See sära ja rõõm, mis peegeldus laste silmis, kui Jõuluvana kingikotiga uksest sisse astus, tõi soojust ning jõulurõõmu meie kõigi südametesse. Suur tänu kõigile Los Angelese Eesti kooli õpetajatele ja õpilastele kauni kontserdi eest ning päkapikkudele, kes eelluuret tegid ja jõuluvana aitasid.   Kristi Ibrus Hirn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo