Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Pidu alustas koondise esimees Arno Kallas väikese  sõnavõtuga. Samaaegselt Jõuludega tähistas koondis ka oma 35. aastapäeva, mis asutati Harald Hinno ettevõtmisel 1977. aastal. Algaastail oli koondis  suurearvuline, liikmeid üle 250 ja tegutses koos Eesti kirikuga. Siis oli koondise tegevus väga laiahaardeline, palju üritusi oli tuntud esinejatega nagu Heli Lääts, Heinz Riivald, Aavo Kittask ja palju teisi. Koondisel oli ka oma laulukoor  Erich Alliku juhtimisel, kus solistina esines meile kõigile väga tuntud solist Anadie Allik, kes senini veel laulab oma hooldekodu kooris. Sõnavõtus meenutati ka teisi aktiivseid koondise liikmeid, kellest paljud on tänaseks juba manalasse varisenud. Eesti koondis võitles ka aktiivselt Nõukogude okupatsiooni vastu kodu-Eestis. 1989. aastapäeva pidustusel andis Florida kuberner Bob  Martinez selle tunnustuseks koondisele Florida osariigi tunnuskirja, milles mainitakse veelkordselt, et USA ei ole tunnustanud Nõukogude okupatsiooni ega Eesti Vabariigi järjepidavuse katkemist. Jõulupeo isetegevuslik osa algas perekond Hõimude lühinäidendiga trollide elust, kus trollilapsed arvasid, et inimestel on praegu Jõulud, kus tuleb Jõuluvana suure kingikotiga, mis võiks olla päris tore. Vanad trollid aga  jõudsid otsusele, et oleks tore, kui nad kõik need  pidutsejad koos Jõuluvanaga nahka pistaksid. Lapsed olid oma loo kenasti ette valmistanud ja lugu lõppes ilusa Jõululauluga. Siis ilmus kohe päris Jõuluvana (Martin Luik) Orlandost, keda lapsed ilusa eesti ja inglisekeelse lauluga vastu võtsid. Jõuluvana, nagu ikka, laskis lastel laulda või lugeda selleks, et oma kinki kätte saada. Aga oli väga kena temast, et ta  lapsed kenasti põlvele võttis, et neil julgem oleks. Peale maitsvat lõunasööki esinesid Helve ja Heiki Parts tõsielust võetud jandiga, kuidas Ameerika eestlased püüdsid oma eesti sugulas-tele tuttavaga (Heiki Parts) saata Eestisse asju ja raha, mille toimetamine sinna sugugi kerge ei olnud ja igasugu sekeldusi valmistas. Heiki esinemine oli väga hea, siiralt pettunud inimene, kes oli valmis teistele head tegema. Eriti hea oli Helve Partsi osatäitmine, kes kehastas kuut erinevat eesti inimtüüpi, kolme saadetise saatjat ja kolme vastuvõtjat. Priima! Järgnevalt veeretati saali juubelikook 35 põleva küünlaga. Pidu lõppes kohvi ja magussöögiga.   Helvi Inno 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo