Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Välisministeerium tunnustas kodanikupäeva puhul (26. novembril) rahvadiplomaatia edendajaid. Ameerika Ühendriikidest pälvisid aukirjad Gunnar Paabo ja Liina Teose.  Välisministeerium tänas ja tunnustas Gunnar Paabot pikaajalise eestluse toetamise ning eestlastest USA sõjaveteranide mälestuse hoidmise ja jäädvustamise eest Ameerika Ühendriikides. Liina Teose sai aukirja pikaajalise eestluse edendamise ning eesti rahvatantsu õpetamise ja tutvustamise eest USA-s. Välisminister Urmas Paet märkis, et iga Eesti inimene saab rahvadiplomaatia kaudu anda oma panuse Eesti tuntuse ja maine kasvule välisriikides. „Hindame kõrgelt nende inimeste panust, kes on võtnud vabatahtlikult oma ülesandeks Eesti tutvustamise ning eestluse säilitamise välismaal,“ lisas ta. Välisministeerium annab kodanikudiplomaatia aukirju kodanikupäeval välja kolmandat korda. Aukirja saab isik, kes on vabatahtlikkuse alusel pikaajaliselt ja silmapaistvalt panustanud Eesti riigi positiivse maine loomisesse oma asukohamaal. Teistest riikidest pälvisid välisministeeriumi tänu ja tunnustuse mitmed asukohamaal tuntud inimesed: Kristin Smedegaard Taanis Kopenhaagenis; Vello Vahter, Bradfordi Eesti Kodu esimees, ja Juhan Parts, kauaaegne  Leicesteri Eesti Maja esimees, Inglismaal. Meeli Bagger Saksamaal; Erik Sootla Eesti ja Kasahstani kahepoolsete ning ennekõike haridussuhete edendamise eest. Imbi Sooman aastatepikkuse töö eest eesti keele õpetamisel ja eestluse hoidmisel Austrias ning Ilmar Raag Eesti ja Prantsusmaa suhete edendamise ning eesti filmi tutvustamise eest Prantsusmaal.  Tiiu Vilu ja Turid Farbregd Norras, samas ka  Arne Sandvik abi eest Eesti trükitööstuse arendamisel. Rootsis Mai Raud-Pähn  ja Ivar Paljak kauaaegse mitmekülgse tegevuse eest eestlaste akadeemilise, kultuurilise ja organisatsioonilise järjepidevuse hoidmisel Rootsis. Katrin Pedaru Hirai Eesti ja Jaapani sõpruse väärika ning kauni tugevdamise eest lilleseadekunsti abil. Leonida Brashkina, Peterburi Eesti Seltsi juhatuse liige, Ljudmila Zjumtšenko ja Vera OinetsVenemaal. Kristiina Sark eesti laste ühistegevuse korraldamise ning eesti rahvusmustrite tutvustamise eest Ungaris. Diakon Tuuli Raamat pühendumise eest eestlaste rahvusliku identiteedi säilitamisele ning eestikeelse hingehoiu pakkumise eest Helsingi Alppila kirikus. Fjodor Berman pühendumise eest Eesti-Leedu kultuurisuhete hoidmisele. Eesti Kool Hollandis, eesti keele ja eestluse hoidmise eest Hollandis (asutajaliikmed Saima Hinno ja Riina Hendriks; juhatuse liikmed Agnes Kuusik-Dijkstra, Kaire Guthan van der Toorn ja Margit Tera).   VES/VMedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo