Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Oktoobrikuu Los Angelese Eesti köögi külaliseks oli Antti Andreimann. Antti ja abikaasa kolisid Los Angelesi käesoleva aasta veebruaris ning ei ole seni oma otsuses kahelnud. Ametilt on Antti programmeerija ning Eestis tegutses ta pikemat aega ka õppejõuna. Ettekande teemaks oli "Sukeldumine kui suur kirg". Antti jõudis sukeldumiseni umbes 6 aastat tagasi kui puhkusel olles ei pakkunud päikese nautimine ja liival peesitamine enam piisavat väljakutset.  Tema kõige huvitavamaks kogemuseks on olnud sukeldumine Salem Expressi vrakile, mis oli samuti ka väga emotsionaalne kogemus seoses laeva ajalooga. Kõige ekstreemsem kogemus on olnud sukeldumine Osmussaare meteoriidikraatrisse kui tekkisid probleemid veepinnale tõusmisel. Los Angeleses on Antti sukelduma jõudnud kahjuks vaid paar korda, kuid ka siinsetes vetes on kindlasti piisavalt huvitavaid väljakutseid! Sukeldumise eesmärkidest ehk niipalju, et sukeldumisega tegeletakse nii tööstuslikul kui meelelahutuslikul otstarbel. Hobisukeldumise eesmärgiks on floora ja fauna avastamine, kuid samuti ka vrakkide ja koobaste uurimine, mis harilikult nõuavad kõrgemat tehnilist taset. Eestis tegeletaksegi peamiselt vrakisukeldumisega kuna vesi on külm ja veealune nähtavus on halb. Mõned huvitavad faktid ettekandest: -   Kellel huvi on, siis põhiline nõue on et võhma oleks; spetsiifilist trenni teha ei ole vaja! -   Selleks, et näha värvilisi taimi ja loomi tasub minna soojadesse ja külmadesse vetesse.  Seal on ka veealune nähtavus väga hea! Vahepealse temperatuuriga veed on harilikult halva nähtavusega ja värve on vähe! -   Vee all olles ei tasu katsuda seda, mida ei tunne. Nii mitmedki taimed ja loomad võivad mürgised olla! -   Kui olete juba kõrgemale tehnilisele tasemel jõudnud, siis tasuks meeles pidada, et vrakisukeldumisel ei ole mõtet vrakki siseneda. Seda seetõttu, et halva nähtavuse tõttu ei ole võimalik teada, mis ees ootab. -  Kui on tekkinud huvi, siis ainus varustus, mida soovitaks endale soetada, on lestad, mask ja wetsuit. Kõik muu on võimalik rentida. -  Kindlasti tasub endale muretseda sukeldumisele spetsiifline kindlustus - DAN. -  Lõpetuseks, leidke endale sõber, kellega koos sukelduda ning keda usaldate, et hädakorras ta teid kindlasti ka aitaks! Head sukeldumist!   Kristel Suur Los Angeles  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo