Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

5. november, 2012 Välisminister Urmas Paet Islandi väljak 1,15049 Tallinn, Eesti   Lgp. Välisminister Paet! Eesti-Vene piirileping on 2005. aastast saadik seiskunud Eesti poolt lisatud preambuli tõttu, mille pärast Vene pool väidetavalt tagasi võttis oma allkirja. Nüüd on Eesti-Vene piirileppe läbirääkimised uuesti alanud ja on tulnud teade, et kõne all on uus sissejuhatus.   Ameerika eestlased kiitsid heaks preambuli sisu viitega Tartu rahule. Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides ja ameerika eestlaste nimel kirjutan Teile lootusega, et läbirääkimistel ei unustataks põhimõtteid, mille alusel Eesti Vabariik uuesti taastati – Eesti õiguslikku järjepidevust.  Selle üheks aluseks on Tartu Rahuleping.   Teame, et Venemaa siiamaani hea meelega ei tunnusta, et Eesti oli Nõukogude Liidu poolt vägivaldselt okupeeritud, et praegune Eesti Vabariik on 1918. a. riigi jätk, ega ka Tartu Rahulepingu sätteid. Tartu rahu mittemainimine uues piiri-lepingus kahjustab meie juriidilist ajalugu ja võib olla saatuslik viga.   Loodame, et läbirääkimiste käigus, mida Venemaa vajab rohkem kui Eesti, ei tehta järeleandmisi, mis kahjustavad Eesti tulevikku.   Lugupidavalt,   Marju Rink-Abel ERKÜ Esimees  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo