Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kui Eesti valitsuse kabinetiistungil arutleti, kas sünnijärgse kodakonsusega isikutele lubada topeltkodakondsust (VES 28. juuni 2012), siis samal teemal oli ka pikem arutelu Rahvuskomitee korrapärasel juulikuu juhatuse koosolekul. Välismaal elavate eestlaste ja Eesti päritolu inimeste arv on ligi 200,000, sellega võiks olla  väliseestlastel suur mõju Eesti vabaduse kindlustamisel. Väliseestlane, omades Eesti kodakondsust, saab anda oma  hääle – ja see hääl võiks kõlada võimsalt. Kui aga siseminister Ken-Marti Vaher leiab enda analüüsis, et topeltkodakondsust mitte lubada, siis kaovad ka need hääled. Artikkel nimetab, et ta peab seda küsimust uurima ja enda analüüsi sügisel valitsusele esitama.   Rahvuskomitee juhatus toetab välisminister Urmas Paeti seisukohta, et kui inimesel on sünnijärgne Eesti kodakondsus, siis see jääb talle igal juhul, ka siis kui ta omab ühe teise maa kodakondsuse. Küsimus puudutab neid, kes on sündinud viimastel aastakümnetel, kes vastasel juhul peavad otsustama 18-aastaselt, kumba kodakondsust soovivad, kuid mitte mõlemaid sünnijärgseid kodakondsusi.  Rahvuskomitee seisukoht on, et säilitada kehtiv topeltkodakondsus neile, kes seda soovivad. Juhatus arutas ka häirivaid vene keele tarvitamise küsimusi, mis on üles kerkinud Lätis ja Ukrainas. Oli hääletusel, kas teha vene keel riiklikuks keeleks, mis hääletati maha Lätis, kuid sai positiivse hääle Ukrainas, mille üle seal protesteeritakse. Selline hädaoht eksisteerib ka Eestis. Üheks Rahvuskomitee sihiks on reageerida sellistele kriitilistele asjaoludele. Ülle Ederma  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo