Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Madli Roosiorg Kirchhoff sündis Edith ja Ado Roosioru ainsa lapsena Tallinnas ja alustas 9 aastaselt kunstnik Anatoli Kaigorodoffi juures kunstiõpinguid. Riigikogu liige Ado Roosiorg suri Siberi vangilaagris ja Madli põgeniku teekond koos emaga viis neid läbi Saksamaa Inglismaale.

Abiellunud Vietnami pärtiolu noormehega, elas ta nii Saigonis kui ka Okinawal. Peale lahutust töötas Madli moedisainerina Bankokis, kust siirdus lastega USA-sse ja jätkas õpinguid kunsti ja psühholoogia alal. 1973 aastal abiellus Madli Edward Kirchhoffiga.
Madli elu oli pühendatud kunstile, ta viljeles akvarelli, graafikat, tušijooniseid. Paljud tema varased tööd on mõjutatud põgenemisest ja isa vägivaldsest surmast. Tema töid läbib voolav stiil ja saladuslikkustaju, mis peegeldavad eluringi ja väljendavad vaimset kasvu ääretu armastava valguse allika poole. Oma karjääri jooksul osales ta paljudel rühmanäitustel Philadelphias, New Yorgis, Atlantic City’s, Stockholmis. Tal oli kokku üle tosina isikunäituse Saigonis, Bangkokis, Philadelphias, Washingtonis, Haapsalus ja Lihulas, kui mainida mõningaid.
Nüüdseks asuvad Kirchhoffi tööd püsikollektsioonidena Eesti Kunstimuuseumis, Tallinna Linnamuuseumis ja Lihula Kultuurikeskuses.
1995. a. tagastatud perekonnale kuulunud Lihula mõisa ja maa kinkis Madli Roosiorg Kirchhoff mittetulundusühingule Keskaegne Lihula ja Lihula linnale. Lihula arengule kaasa aitamiseks uuendas ta mõisahoone keskküttesüsteemi ja aitas muuta selle muuseumiks, mis ühtlasi jäädvustab tema isa, riigikogu liikme Ado Roosioru mälestust. Ka asutati Edward ja Madli Kirchhoffi stipendiumifond, mis maksab stipendiume Lõuna-Läänemaalt pärit üliõpilastele ja premeerib Lihula gümnaasiumi medaliste – ning need summad ei ole olnud väikesed.
Lihula ja Lihula piirkonna areng oli Madli Kirchhoffile väga oluline ja tema silmis ei olnud tähtsust maisel varal vaid vaimsel, mainib gümnaasiumiaegne kooliõde.  Madli Roosiorg Kirchhoffile on annetatud Lihula aukodaniku tiitel ja teda on austatud Eesti Vabariigi V klassi teenetemärgiga.
Madli Roosiorg Kirchhoffi lemmikväljendiks oli “Minu looming kuulub kodumaale, Lihulale ja Läänemaale”.  
Puhka rahus!
VES’ile edastatud materjalide põhjal

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo