Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jeffrey D. Levine’i sisseõnnistamistseremoonia uueks USA suursaadikuks Eesti Vabariiki toimus 24. juulil Washington DC-s.
Riigisekretär Patrick F. Kennedy viis ametisse vandumise läbi kaunis Benjamin Franklini toas välisministeeriumi hoones. Levine on kaheksas USA suursaadik Eesti taasiseseisvumisest saadik ja täielike diplomaatiliste sidemete taasloomisest nende kahe riigi vahel rohkem kui kakskümmend aastat tagasi.

Oma märkustes ütles suursaadik Levine, et ta ootab Ühendriikide ja Eesti vahelise lähedase koostöö tugevnemist. Ta lisas, et “Eesti on esile kerkinud kui mitmekülgne vaba turumajandusriik, pühendunud NATO liitlane ja Ameerika Ühendriikide lähedane sõber. Ta on liider küberturvalisuses, e-valitsuses ja tehnoloogilises innovatsioonis – aktiivne kõikjal maailmas.”
Samal ajal tõi Levine tähelepanu alla  Eesti väärtusliku arendusliku koostöö “Tuneesiast Mongooliasse ja Moldovast Liibüasse,” ta ka tunnustas Eesti panust ja ohverdusi NATO partnerina Afganistanis.
Sellest sündmusest võtsid osa üle 100 inimese. Külaliste hulka kuulus ka arvukalt kohalikke eesti - ameeriklasi, kellest kuus kohtusid varemalt, 13. juulil, suursaadik Levine’ga, et arutada ühiseid huve ja muresid. Nõupidamisest võtsid osa Marju Rink-Abel Eesti Rahvuskomiteest Ühendriikides, Jaak Pedak, Karl Altau ja Piret Mägi Ühendatud Balti Ameerika Komiteest (JBANC), Toivo Tagamets ja Maria Pedak-Kari.
Suursaadik Levine plaanib Eestisse suunduda septembri alguses. Tema eelkäija, diplomaat Michael C. Polt lahkus positsioonilt 22. juulil.
Suursaadik Levine’i kommentaaride ja sisseõnnistamise nägemiseks palun minge järgmisele aadressile: http://estonia.usembassy.gov/swearing-in_072412.html
JBANC

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo