Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Laste Suvekodu Long Islandil avati 30. juunil. Kokku oli tulnud 50 last, 29 tüdrukut ja 21 poissi, New Yorgist, New Jerseyst, Connecticutist, Marylandist, Virginiast, Kentuckyst, Michiganist, Indianast ja isegi Eestist!
Kahjuks Praost Thomas Vaga ei saanud osaleda avamistseremoonial sel aastal, tal oli juba planeeritud reis Eestisse koos abikaasaga. Aga ta saatis oma õnnistused lastele ja laagrile. Meil oli nii hea meel, et tema pojal, Markus Vagal, oli võimalik tulla Long Islandile, et anda õnnistus.

Jumalateenistus oli lastele väga huvitav.
Sel aastal on uued majahoidjad Karl ja Colleen Wichman. Nad on teinud uskumatu töö - laager paistab välja fantastiline! Eriti ujumisbassein on nagu täiesti uus. Kogu basseini seinad  remonditi ja värviti üle. Telliti ka 6 uut “bunk-bed’i” mida oli hädasti vaja.  Need olid väga kallid, nende ostmist abistas Eesti Abistamiskomitee eelmise aasta annetustega. Suur tänu nendele!
Laagri hea kordamineku organiseerimine on suur töö ja meil oli väga palju toredaid abilisi. Meeskasvatajad olid: Peter Laupa, Alex Hay, Stefan Skonberg ja Trevor Shoaf. Naiskasvatajad olid: Erika Kõiva, Lia Triantafylidis, Arden Ashford ja Katrina Vinkman. Laagri kokk oli Aiki Tomson. Köögiabilised olid: Katherine Aasmaa, Marika Chasse, Eva Ensmann, Marga Liivak, Lili Põldmäe, Silvia Vaher ja Tiina Vaska. Rahvatantsuõpetaja oli Tiina Vaska, jooga- ja veeballeti õpetaja oli Silvia Vaher. Eddie Tomson õpetas golfi. Sisseostjad olid Marika Chasse ja Lili Põldmäe; laagri tegevuse korraldajad ja direktorid Marika Chasse, Eva Ensman ja Lili Põldmäe. Lia Mai Puskar on aidanud  aasta ringi. Me täname teda väga, et ta on alati valmis aitama. Laager ei oleks toimunud ilma temata!
Sel aastal olid eesti keele tunnid eraldatuna  oskustasemete rühmadesse. Meil olid algajate, keskmiste ja oskajate klassid. Õpetajad olid vanemad ja kasvatajad.
Nagu alati, on annetused  "Estonian Children's Summer Camp'i" nimel väga teretulnud, et aidata seda toredat laagrit edasi pidada! Palun saatke annetused: Marika Chasse’ile, 22 Thorn Ave., Mount Kisco, NY 10549.
Laager kestis kaks nädalat. Lõpupäev oli 14. juulil, mis oli ühtlasi Perekonnapäev.
Loodame teid näha meie ilusas Eesti Suvekodus Long Islandil ka järgmistel aastatel!
Marika Chasse

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo