Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Inglise keele professor Mardi Valgemäe on teinud tööd, mis talle tõeliselt meeldib, rohkem kui viiskümmend aastat. Selle aasta aprillis valisid City University of New York (CUNY) Lehman College’i üliõpilased salajasel hääletusel just tema oma kooli aasta õppejõuks. 31. mail saab professor Valgemäe kätte kord aastas väljaantava auhinna nimega „Teaching Award for 2012“. Õppejõudude hulgas on selline tunnustus suure tähtsusega just sellepärast, et otsustajateks on üliõpilased.  Enamasti kriitilise meelega noored inimesed ütlevad ausalt välja, kas õppejõud neile sobib või mitte. Kui auhinna väärilist valitaks kolleegide hulgast, võiks määravaks saada hoopis teistsugused asjaolud – näiteks kasvõi selline pisiasi, et kes kellega koos õlut joob. Professor Valgemäele meeldib oma kolledži juures, et klassid on väikesed, loengus ei ole rohkem kui 30 üliõpilast. Nii on võimalik õpilasi tundma õppida ja on parem diskuteerida teemadel, mis auditooriumi huvitavad. Õppejõu tööd alustades tuli Mardi Valgemäel pidada loenguid korraga kolmesajale üliõpilasele, aga siis jäid enamus õpilastest võõraks ja kui õppejõud loengute ajal vahetut tagasisidet ei saa, võivad olulised asjad rääkimata jääda. On ju õpilaste tase, huvid ja õppimisvõime väga erinevad. Professor Valgemäe valis omal ajal endale õige elukutse, ta ei ole kõigi nende aastatega õpetamisest väsinud ja rutiini langenud vaid hoolitseb pidevalt oma silmaringi laiendamise ja uute teadmiste omandamise eest. Et oleks mida jagada. Palju õnne Mardi Valgemäele ka „Vaba Eesti Sõna“ poolt!   Siiri Lind  

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo