Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Tallinna Tehnikaülikool viis oma nutikamad majandus- ja IT-tudengid USAsse Silicon Valleysse, kus osaleti ühe osana magistriõpingutest Stanfordi ja Berkeley ülikoolide parimate professorite õpitubades.  3. aprillil oli Eesti noortel võimalus kohtuda ka Steve Jürvetsoni, Steve Blanki ja teiste Silicon Valley suurärimeestega ning neile oma MiTV ärimudelit tutvustada. Samasuguseid koolitusreise kavatseb TTÜ oma parimatele magistrantidele ja doktorantidele hakata korraldama kaks korda aastas, kinnitas TTÜ prorektor Alar Kolk. Väliskoolitusele eelnes põhjalik ettevalmistus ja treening TTÜs.  “Mul on siiralt heameel, et oleme esimese Eesti ülikoolina aidanud oma tudengitel murda välja Silicon Valleysse, kus neil on harukordne võimalus kuulata maailma parimaid innovatsiooniprofessoreid Berkeley ja Stanfordi ülikoolidest, samuti tunnustatud ettevõtjaid,” ütles koos noortega USAs viibiv TTÜ innovatsiooni ja rahvusvahelistumise eestvedaja prorektor Alar Kolk.  Kolki sõnul osalesid TTÜ noored eelmisel päeval  ülipõnevate loengute kõrval Startup Speed Datingul (idufirmade kiirkohting), kus tuli oma maailmavallutuslikku äriideed esitleda 2 minuti jooksul, 4. aprillil aga osaleti Death Matchil, kus kogenud riskikapitalistid ja Silicon Valley ettevõtjad annavad oma parima idufirmade ärimudelite mahategemiseks. „Kogu selle nädala mõte on anda meie noortele parimad maailmas ringlevad teadmised nn iduettevõtluses ning globaalsest innovatsioonist ja teha seda läbi nende inimeste, kelle sõna täna globaalses innovatsioonis maksab,“ selgitas Kolk. TTÜ tudengite kohtumisel Steve Jürvetsoniga nimetas viimane, et eestlastel on väga unikaalseid ideid, aga napib rakendusoskusi. Inno-vatsiooniguru Steve Blank aga rõhutas vajadust anda teadlastele põhjalikku koolitust ärimudelitest. Ta tõi eeskujuks USA Teadusfondi, kes tellis 800-le teadlasele sellise koolituse, kus kõige motiveeritumad said osaleda. Silicon Valleysse sõitsid end täiendama TTÜ innovaatiliste ärimudelite konkursi võitnud tudengid, kes uurisid televisiooni tulevikku ning arendasid uue TV, mis analüüsib ja salvestab vaataja emotsioone ning vastavalt sellele pakub välja, millised filmid võiks vaatajale edaspidi meeldida. Pikalt ette valmistatud ja nüüdseks ka regulaarseks kujuneva õppereisi õnnestumisele aitasid kaasa Silicon Valley EASi esindaja Andrus Viirgi ning vanemteadur Gert Jervan TTÜ IT teaduskonnast ja Toomas Pilliste TTÜ majandusteaduskonnast.    VES / Alar Kolk,  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo