Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

3. märtsil kogunesid Bostoni Eesti Seltsi liikmed ja külalised Lexingtoni kiriku saali tähistamaks Eesti Vabariigi 94. sünnipäeva.  Saal oli lipuehtes, lauad rahvuspäraselt lillede ja kirivöödega kaunistatud ning köögihaldjad koos abilistega agaralt toimetamas. Perenaised saabusid kandikute ja korvidega, mille sisu kogu ruumi toidulõhnadega täitis nagu peo puhul ikka kombeks. BES'i kooli lapsed ja rahva-tantsijad tegid veel esinemise-eelseid proove, et kõik sujuvalt kulgeks.  Saal täitus külaliste ja juba tuttavate inimeste tervituste ning jutusuminaga ja aktusega võiski alustada. Pidulikuks alguseks kõlasid ühiselt U.S.A. hümn ja "Eesti Lipp". Avasõnaga pöördus rahva poole BES'i president Villu Tari, kes luges ette ka praost Uudo Tari läkitatud palvuse.  Järgmisena oli meeldiv üllatus Lexingtoni Keskkooli Madrigalilauljailt, kes esitasid Veljo Tormise heliteose  "Sügismaastikud". Noored tulid eestikeelse laulmisega tublilt toime ja teenisid koosviibijailt seisva aplausi ning head soovid eelolevaks reisiks Eestisse. Pärast seda meeldivat muusikalist momenti  soovisid meile head Eesti sünnipäeva Läti ja Soome rahvusgruppide esindajad ning ÜEKN'i president Jaak Juhansoo. Aktuse peakõnelejaks oli Eesti Vabariigi Suursaadik Ameerika Ühendriikides pr. Marina Kaljurand, kes meenutas südamlikult oma kunagisi õpiaastaid Bostonis, maalis sõnapildi Eesti ajaloost, andis ülevaate olevikust ja rõhutas iga eestlase osatähtsust Eesti iseseisvuse säilitamisel. Esinemisjärg jõudis rahvatantsijate ja koolilaste kätte. Väikesed tublid esinejad lugesid luuletusi ja laulsid tädi Kaili kitarrimängu saatel. Tantsutrupi juhendajal Talvar Tari'l on eriline oskus oma grupiga alati midagi uut ja huvitavat vaatajate ette tuua. Seekordseks "uudiseks" oli täiskasvanute "Bostoni Reinlender" ja koos lastega "Minu Eestimaa". Esinejate lõpunumbriks oli tantsugrupi "Eesti muld ja Eesti süda", mis oma siiras esituses nii mõnegi saalisolija mõttes tagasi suvistele tantsu- ja laulupidudele viis. Piduliku osa lõpetuseks kõlas Epp Sonin'i esituses  "Hoia Jumal Eestit" ning kõigi koosviibijate ühishäälel Eesti Hümn. Oligi aeg suupisteid maitsta, kohvi rüübata ja peojuttu ajada.  Palju tänu külalistele, esinejatele ja koosviibimise korraldajatele!   HRUP  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo