Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eestis naiste seas kõige levinum pahaloomuline kasvaja on rinnavähk. Igal aastal diagnoositakse seal umbes 600 rinnavähi esmajuhtu, nendest on ca. 60% selle avastamise momendil juba lokalselt levinud või kaugemale arenenud. Surevus esimese 5 aasta  jooksul on umbes 40%. Et võimaldada varasemat diagnoosi,  alustas MTÜ Eesti Vähiliit rinnavähi ennetustegevust aktiivse kampaaniaga 2005. aastal, kutsudes üles naisi üleriigiliselt  sõeluuringutes osalema. Neid uuringuid teostavad onkoloogiakeskused Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Ida-Virumaal. Kuna need ei kata Lõuna-Eestit, on seal  kasutusele võetud “liikuv mammograafia” ehk mammograafiabussid. Tänaseks on neid kaks.   Viimane soetati aastal 2009,  mis on Tartu Ülikooli Kliinikumi käsutuses. Teisele ehk vanemale bussile on Vähiliit ostnud uue, ajakohase digitaalse mammograafia aparaadi. Vaja on aga muretseda veel uus kütte- ja elektrisüsteem, mis maksab ligikaudu $7,700, kuid raha selleks ei ole. Et tähistada oma 85. aasta juubelit, alustas Korp! Indla Eesti Rinnavähi Ennetamise Projekti (KIRVE) koostöös Eesti Ameerika Fondiga (EAF). Projekti siht on toetada rinnavähi ennetustegevust Eestis, aidates muretseda uue mammograafia aparaadiga bussile uut kütte- ja elektrisüsteemi. Need bussid võimaldavad aastas 10.000-del Eesti naisel osaleda sõeluuringutes.   Selle projektiga me austame ka Korp! Indla põhimõtteid ja oma kadunud esinaist vil! Anu Leetmad, kes suri 2004. aastal rinnavähki. Et projekti alustada, annetas Korp! Indla selleks $1000 oma kassast ja kutsus üles oma liikmeid omalt poolt annetusi lisama. Kutsume üles ka kõiki teisi eestlasi ja eesti organisatsioone USA’s toetama selle projekti  läbi väga olulist rinnavähi ennetamistööd Eestis. Paljud meist on kogenud rinnavähi kurjust oma perekonnas või sõprade hulgas. Igaüks meist tahab, et Eesti rahvas oleks terve ja elujõuline. Annetus KIRVE projektile on konkreetne võimalus seda soovi rahuldada. Iga toetus aitab. Iga dollar on tähtis!    Kui säästa saan üht surmavalu, on elul mõte sees -   Emily Dickinson   Projekti võib toetada järgmiselt: 1. Oma isikliku tšekiga a) kirjuta tšekk projekti toetuseks EAF'i  nimele b) märgi tšeki memo reale "Korp! Indla Rinnavähi projekt" c) saada toetus  pr. Anne Isele aadressil:  9245 W. Stayman Dr., Ellicott City, MD 21042.   2. Paludes toetust oma tööandjalt, kui tal on matching donation program (tööandja annetab heategevusprojektile teenistuja annetusele võrdse summa).   3. Tutvustades meie projekti oma perekonnale, sõpradele ja eesti organisatsioonidele, paludes neid seda toetada. Korp! Indla kviteerib annetused ja edastab tšekid Estonian American Fondile. Annetused on tulumaksust mahaarvestatavad, kuna EAF on 501c (3) organisatsioon. Rohkem informatsiooni Eesti Vähiliidu kohta leiate www.eestivahiliit.ee või  http://www.cancer.ee . Meie projekt lõpeb 31. märtsil 2012.   Maria Pedak-Kari & Anne-Liis Ise Korp! Indla Rinnavähi Ennetamise Projekti juhid  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo