Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Aasta kaunimad pühad on nüüd möödas, kuid kolm kuningat otsivad tänapäevani veel püha Jeesuslapse sõime, et mürri ja ehteid sündinule austuseks edasi anda. Maailma pealinnade pealinnas, 360 eri keelt kõnelevas New Yorgis osutub see püha alati kirjeldamatult  kauniks Baabeliks, nagu TV’s ja isiklikult jälgida oleme võinud. Siinses eesti ühiskonnas väljendus see rohkelt pildistatult ja lehes keskpunkti asetatult meie rahvustoidu, verivorstide valmistamise talgutena. Lisaks võis head jõulutuju koju kaasa viia veel Manhattani suurema luteri kiriku erakordsest sisedekoratsioonist, kus poinsettiate punane veri üle altari ulatus ja hiigelsuure jõulukuuse latv kuni katuseni pürgis.  Elamust süvendas ka meeskoori adventjumalateenistuse tuntud populaarsete jõululaulude esitus,  alates pühade hümniks kujunenud “Püha ööst” ja Urmas Kärneri ja Raymond Moralese soolodest. Uudsena kuuldi veel  T. Lige “Mida sa kuuled” ja O. Ehala “Jõuluingel”. Lõpuks – nagu alati Thomsoni “Meie isa palve”. See on kooril nagu “Leibcantus” – hästi peas ja sulavalt harmoniseeruv. Aga see alatine kordumine kavas? Kuid see on ju palve ja lõppnumbriks sobiv, on kava koostanute  vastus. Ka on kuulajat karistav viga koori asetus publiku selja taga kiriku rõdul ümber oreli. Praost Uudo Tari sõnaline osa oli päevakohane, kutsudes kristlasi rõõmule suure kingi üle, mida Jumal on pakkunud patusele maailmale. Aga kuidas? Kui on niipalju sõdasid ja möllu… kurbust ja kannatusi… arutab õpetaja. Tuleb vahet teha õnne ja rõõmu vahel… Eks alga ju meie hümngi sõnadega  “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”. Johann Voldemar Jannsen avaldas siin oma tundeid armastet Isamaa suhtes. Seda laulu oleme meie laulnud juba 142 aastat, igal patriootilisel sündmusel, jätkas õpetaja, lisades rõõmustamise põhjustena näiteid elust.  Rõõm tuleb meile Jumala ligiolekust, kui me ainult usume tema  tänasündinud pojasse Jeesusesse Kristusesse. Ka apostel Paulus on meid õpetanud: Olgem rõõmsad ja rahul kõigega ütleb apostel (Fi. 4:11,12). Ma olen rahul sellega, mis mul on. Ma oskan elada vähesega ja oskan elada ka külluses. Olgem eriti rõõmsad aasta kaunimal pühal, sest meile on sündinud Jeesus Kristus, meid pattudest lunastaja, lõpetab õpetaja. Kirikuteenistus lõpeb Maestro Erik Veski juhatatud koori jõululaulude ja Dr. Indrek Laul’u eestipäraste oreliimprovisatsioonidega. Märkimisväärsemaks muusikaliseks momendiks pärast teenistuslikku osa oli klaverisoolo, mille esitas pianist Triin Laul, ja sellele järgnevalt Triinu ja Dr. Indrek Laul’u pisipoegade, 7- ja 5-aastase Jakobi ja Bruno debüüt klaverinumbritega, nende ema hoolsal juhatusel. Nende Beethovenid ja Schuberti palad ilmutasid tõelist talenti ja loodetavat “kõva konkurentsi” nende pianistidest vanematele tulevikus. Seda oli nauding jälgida. Juta Kurman    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo