Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

NY Eesti Haridusseltsi korraldusel NY Eesti Majas 17. detsembril 2011

 

Hästi reklaamitud ja plaanikindlalt teostet ettevalmistused olid Eesti Majja kokku võlunud seinast seina kõikide eluaastate ringidest osavõtjaid. Kakskeelne kava esitati kahes osas ex. mgr. Ell Taburi sissejuhatusel ja teadustamisel. NY Eesti Naiskoor esitas maestro Jansonsi juhatusel kolm näidet nende kavasolevast 7. jaanuari kontserdist: Jõululumi (E. Võrk), Helisege, jõulukellad (C. Stein), Jõuluime (A. Põldmäe). Järgnes noor Kuressaare sopran, hetkel Connecticuti Bridgeport Theatre Company’st Heli Vaher. Laulud: Talve Võlumaa (Winter Wonderland) - F. Bernard, V. Salumets; Home for the Holidays - R. Allen, A. Stillman ja Halleluja - L. Coheni sulest. Kõlasid heledalt, pianist Mall Kiili hoolsal klaverisaatel. (Kahju, et tal polnud eesti asju pakkuda.) Kava kõrgpunktiks osutus valges kostüümis klassikaline baleriin Veronika Part, Ameerika Balleti Teatri ja Metropolitani ooperi balleti solist Sureva Luige osas, saades müriseva aplausi vääriliseks nii tehniliselt kui tõlgitsuslikult. Vaimustet publik oli soojaks köetud ühises osasaamises. Äkki ilmus kauaoodatud Jõuluvana (NYEHS president dr. Sõrra) päevakohase ultimaatumiga kõiki jahmatades. Ta ütles selgelt: “Käed püsti, kes eesti keelt oskvad!” Käed tõusid... “Kes ei oska?” Jälle käed... Vastused langesid peaaegu pooleks. Jõuluvanale oli selge, et meil tuleb siin eestlaskonna ringes – nii koolis kui täiskasvanute kursusel veel tõhusat tööd teha eesti keele osas. Hea, kui pered ise selleks kaasa aitaks. Aga kuidas siis jõulukinkidega jääb? Kingi ootusel oli arvukas peenike pere juba rahutuks läinud ja üks väikemees kippus juba jõulukotist ise rabama. Kuid kõik kingid lunastati hoolega õpitud salmide vastu. Ka uhkelt ehitud jõulukuusk sai oma osa salmiga “Oh, kuusepuu, oh kuusepuu, kui haljad on su oksad. Sind kaugelt metsast tuuakse ja ehted külge pannakse. Oh, jõulupuu, oh, jõulupuu, kui armsasti sa hiilgad.” Järgnes alati populaarne Verivorsti Dinner, mille maitsvust ei jõua küllalt kiita. Leinama jäid kaunilt trükitud 13 populaarset rahvalikku jõululaulu, millest lauldi ainult üks – Läbi lume sahiseva. NY Eesti Haridusselts soovitab neid toredaid jõululaule kodus selgeks õppida tulevasteks pühadeks. Heade uue-aasta soovidega, Juta Kurman  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo