Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

New Yorgi Eesti Kooli jõulupuule 10. detsembril kogunes nii palju inimesi, et nad vaevu NY Eesti Maja suurde saali ära mahtusid. Kooli nimekirjas on sel aastal 60 last. Jõulupuule tulevad külla ka lapsed, kes koolis ei käi ja saavad siin oma salmid Jõuluvanale kingikoti eest ette lugeda. Kuna jõuluaeg on imede aeg, soovis kooli juhataja Merike Barborak kõigile just selle ühe salajasema südamesoovi täitumist. EV peakonsul oma tervituses rõhutas, et Eesti Kooli tegevus on väga tähtis ka Eesti riigile.  Tänades õpetajaid, õpilasi ja lapsevanemaid, kinnitas ta, et peakonsulaat jälgib imetlusega, millise järjekindlusega kogunetakse kooli igal teisel laupäeval, sest peetakse oluliseks oma eesti juuri. NY Eesti Haridusseltsi esimees Toomas Sõrra tänas omakorda neid lapsevanemaid, kes on astunud HS liikmeks, toetades sellega meie kauni maja püsimist. Sõrra luges ette praost Uudo Tari jõulutervituse ning andis edasi praost Tari tsheki kooli toetuseks. Kui koolipere oli laulnud oma laulud  (Püha öö, Hanepojad ja Päkapikk  – laulmisõpetaja Jane Stanton, klaveril Kadri Kroon) ja tantsinud tantsud (Kaks sammu sissepoole ja Raksijaak – juhendaja Arno Sokk), saabus ka kauaoodatud Jõuluvana. Kõik lapsed said Jõuluvanale esineda ning peo lõpetuseks ootasid  allkorrusel kingiloterii ja kohvilaud.       VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo