Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kui Lakewoodi Eesti Pühavaimu koguduse õpetaja, praost Thomas Vaga oli kuulnud Võrumaa noorte muusikute esinemist Lakewoodi Eesti Majas, tuli talle soov kutsuda noored esinema ka Lakewoodi kirikus pühapäeval 23. oktoobril toimuvale jumalateenistusele. Eriti meelitas õpetajat ilus Ann Maria Piho ja Hebo Rahmani kandlemäng. Ja ongi rõhutatud Taaveti lauludes, et kiidaksime Jumalat mitmesuguste pillide mängimisega, kannelde ja harfidega.

"Kiitke Jumalat tema pühamus!...Kiitke teda naabli ja kandlega... kiitke teda keelpillide ja viledega...", laulame Taaveti 150. laulus.
Kui Ann Maria Piho kandle esimesed helid tõusid kiriku kauni altari eest, langes pühalik rahu kirikusse. Gruppi juhatas Kadri Giannakaina Laube, kes on hetkel muusikaõpetajaks Islandi saarel. Jumalateenistusel mängis Kadri viiulit koos oma venna Valev Laubega. Kaisa Kuslapuu mängis väikest imeilusa tooniga puust flööti. Noored mängisid jumalateenistuse jooksul 4-5 korda ilusat, rahustavat, paitavat muusikat. Tundus kui inglikoorid oleksid olnud kaasas ja vist olidki neid imeilusaid helisid  kuulamas. Oma jutluses rääkis õpetaja Jumala ja ligimese armastusest ja selle tähtsusest. Jumala antud käskude kohaselt peame armastama Jumalat kõigest südamest ja meelest ja ligimest nagu iseennast, mitte rohkem, mitte vähem.
Esinemiste lõppedes tänas õpetaja noori südamlikult ja kutsus kirikulisi andma oma poolt südamliku aplausi.
Kohvilaua ajal esines soololauluga väike 7-aastane Dimitra Giannakaina. Kaunil ja ülendaval jumalateenistusel teenis organistina Maria Star Zumpano, altaritoimkonnas teenisid Luule Prima ja Imbi Sepp.

Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo