Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2011. aasta aprillikuu viimasel päeval toimus Norfolkis, Virginia osariigis, järjekordne Rahvaste Paraad (Parade of Nations), mis on ainuke Ameerika Ühendriikides toimuv tervitusparaad NATO riikidele. Tänu Eestit NATOS esindavale perekond Terasele oli sõiduvalmis seatud järelkäru, mis oli ka külasimmanlikult ehitud rukkilillede ja karikakardega.

Kuid ega pidu ilma pidutsejateta ei toimu ja nii saigi see käru täidetud kirjusid rahvariideid kandavate pillerkaarlaste ja kohalike abivalmis eestlastega. Kogu selle eleva seltskonna keskele aga tehti ka ruumi sõpradele lätlastele ja leedulastele, kes paraadilolijate rõõmuks rahvamuusikat mängisid.  Üle 20,000 pealtvaataja tulid paraadile ja festivalile!
Paraadile järgnenud NATO festil tantsis Pillerkaar mitu Eesti tantsu publikule ja sai suure kiituse!  Keelpilliorkester Balticum esines ka mereäärsel väljakul ja nende polkalugusid olid loomulikult saatmas Pillerkaare tantsijad. Öeldakse ju, et kus pidu, seal Pillerkaar, kuid seekordne NATOfest tõestas vastupidist: kus Pillerkaar, seal pidu! Ja peoks oli ka põhjust, sest seekordse peaauhinna võitjaks "Platform Float-ide" kategoorias oli Eesti!
Külli Pitsal

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo