Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Üle paarikümne aasta Martna luteri kogudust toetanud Mirjam Lind Lagus sai 12. juunil 2011 Tallinna piiskoplikus toomkirikus autasude üleandmise jumalateenistusel EELK aukirja.
Ameerikas elav Mirjam Lind Lagus on Martna omaaegse õpetaja Samuel Eduard Linnu tütar. Martna kogudust on ta püsivalt toetanud Eesti taasiseseisvumisest saadik, ütles koguduse juhatuse esimees Kulle Reinhold. Ameerikas kogutud rahaga on tehtud kõik suuremad remondid kirikus.
“Ta on tõesti kogu südamest Martna kiriku pärast muret tundnud,” ütles Reinhold, “ja jäänud meid toetama.”
Alatskivil 1911 sündinud Samuel Eduard Lind oli Martnas esimene eesti kirikuõpetaja - enne teda olid sealsed pastorid kõik sakslased. Ametisse astus ta 1. mail 1937.

Õpetaja Lind on Martna kogudusele tähtis teiselgi põhjusel: ta jäi viimaseks päris oma õpetajaks. Edaspidi on väikesel kogudusel olnud vaid hooldajaõpetajad.
Õpetaja Lind teenis Martnas seitse aastat, kuni sõjasündmused viisid ta Saksamaale ja sealt Ameerika Ühendriikidesse Minnesotasse. Sinna kutsuti teda Luteri Kiriku heaolu ja põgenike ümberasustamise osakonna teenistusse.
Minneapolise ja selle ümbruse eestlaste koguduse õpetaja oli Lind 43 aastat. Ta teenis ka teisi Ameerika luteri  kiriku kogudusi kuni erruminekuni 1976. Minnesotas ja naaberosariikides asuvate kaaseestlaste teenimiseks oli õpetaja Linnul kasutada raadiosaatejaam Northfieldis. Eestikeelseid jumalateenistusi anti edasi kaks korda kuus 35 aasta jooksul 1952. aastast alates. “Läbi pikkade aastakümnete oli ta otsekui Eesti rahva ja selle eluõiguse ja vabadustahte esindaja,” meenutab tema tütar Mirjam Lind Lagus.
Tänujumalateenistusel said  Läänemaalt veel EELK tänukirja kolm inimest Lääne-Nigula kogudusest: kirikuteenija Eha Suurkivi, noortetöö juht Joel Reinaru ja leerikooli õpetaja Kadri Lääs. Tänukirja sai ka Kirbla koguduse kirikuteenija Kaupo Jürman.
Lehte Ilves
Lääne Elu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo