Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mõned seigad Michigani eestlaste elust

18. juunil õnnestus veel üks Jaanipäeva tähistamine. Vaatamata sellele, et Eestimaa oli mõned meist endale meelitanud, tuli Pärdide tagaaeda nelikümmend inimest. Noored vanematega pooleks. Mõned läänepoolsetest osariikidest ja Hannes Hermaküla Eesti Ringhäälingust. Ilm oli kuum ja kõrge lõke kõikus taevasse. Kena meeleolu ja maitsvad road kosutasid hinge. Oli palju juttu ja veidi laulmist. Sellistel hetkedel puhkame jalgu oma elu rännuteedel ja plaanime tulevikku.

Mees Eestist rääkis, kuis kodumaal elu on "lill". Kui rohkesti temal on televisiooni ja raadiosaadetega tööd ning nendega seoses põnevaid seiklusi. Pidu vaibus keskööks.
Nädal hiljem leidis Farmington Hills`is aset Võidupüha jumalateenistus ja mälestusleinapäev. Oli ilus päikeseline päev. Tuli jutuks, et järgmise KLENK`i asukoht olla Floridas ja see leiab aset jaanuari alguses.
Veel nädal hiljem, liikus Michiganist viis autot Seedrioru suunas, kus toimusid suveharja pidustused ning veel üks jaanituli. Ilm oli kuum ja inimesed elevil. Minule oli see esmakordne külastus ja oli meeldiv tutvuda selle kauni paigaga. Liigutava kontserdi andis 63-aastane laulev revolutsionäär Tõnis Mägi koos oma abikaasa Kärt Johansoniga. Mees valgeis rõivais oli värske ja nooruslik, nagu oleks ta alles oma kolmekümnendates eluaastates. Hääl kergitas laulutare lage seestpoolt ning pimeduse saabudes tugev äikesetorm väljastpoolt. Eriti meeldisid Kärt Johansoni tasakaalukalt sekkapõimitud regilaulud.
Vihma lakates alustas ansambel "Fifty-Fifty". Kui lõpuks tantsijad jalad leidsid, ei lõppenud tramburai enne hommikut.
Päikese tõustes pakkusid kokad kehakinnitust pea lahkuvatele suveharjalistele.
Michigani omad jäid rahule.
Oli suurepärane üritus.
 
Ool Pärdi
 
 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo