Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Skandinaavlaste Midsommar sai teoks Vasa Pargis laupäeval, 18. juunil.  Läks õnneks ja vihma ei tulnud, sest kõik toimus lageda taeva all.
Päeva kava avas laste sissemarss maiteiba tantsudele, mida juhtisid kaks viiulit ja eesti torupill (Mart Jalakas, Mary Allsopp ja Ain Haas).  Hiljem mängis ansambel “Tuuletargad” täielikumas koosseisus pealaval tunniajase kontserdi.
Järgmisel laupäeval, 25. juunil oli Jaanipäev Chicago Eesti Majas.  Ka seekord vihma ei tulnud ning saime kõik teha lageda taeva all.

Ansambel “Tuuletargad” mängis meeleolumuusikat pealelõunal. Esines ka  Chicago Eesti Maja pop-rock ansambel “Esmaspäev”, koosseisus Carla Ausmees, Kristjan Tabur, Aivo Enson, uustulnuk Mihkel Saaremaalt, Meelis Vähi ja Mehis Vahtra. Mihkel tuli neile juurde alles paar päeva enne esinemist. Koosmäng õnnestus hästi. Mihkel mängis/laulis ka mõned soolod.
Vahetusajal järgmise ansambli tarvis toimus sangpommi tõstevõistlus. See spordiala on antiik-kreeka päritolu ja on rohkem tuntud Eestis kui Ameerikas.  Meesvõitja viskas 56-naelase sangpommi sirge käe otsa 60 korda järjest, mis on uus rekord siin Chicago Eesti Maja pinnal. Naisvõitja ajas silmad pärani, virutades sama sangpommi tippkõrgusele tervelt 13 korda! Tema on kodumaal tõsine võistleja kuulitõukes ja odaheites.
Pärast sangpommi tõstevõistlust mängis üks kohalik ameerika pop-rokk-bluus ansambel, kes kasutab Chicago Eesti Maja harjutuskohana (selle eest tasudes), kuni peo lõpuni.  Eriti hea oli nende esitatud bluus (blues) nende suurepärase suupillimängijaga.   
Osavõtt  kahest pidustusest, ligilähedaste kultuuriliste/ajalooliste juurtega, toob paratamatult kiusatust võrdlusteks. Silmatorkav vahe oli, et eestlaste peol olid kõik põlvkonnad esindatud, kuid skandinaavlaste omal oli hea osavõtt lastelt ning vanematelt inimestelt, aga vähe oli noori täiskasvanuid.  Ka rahva koguhulk oli eestlaste peol vähe suurem.  Vasa Pargis puudub võrkpalliplats, samuti ei olnud seal võistlusi nagu köievedu ega kanuude võiduajamist ega sangpommi tõstevõistlust. Ka puudus Vasa Pargis moodsat laadi tantsumuusika.


Andres Peekna
Ansambel Tuuletargad      


 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo