Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kevadpidu

EV peakonsul New Yorgis Kairi Künka (paremal) annab Eve Saarele üle tänukirja panuse eest kohalikku kogukonda.  Foto: Siiri Lind

 

Kevad on New Yorgis täies hoos ja ilmad muutuvad järjest suvisemaks.

 

Külmade ilmadega lahkub ka vaikselt pandeemia, seda küll rohkem seetõttu, et ameeriklased usuvad teadusesse ja vaktsineerimine on populaarne.

 

19. mail avati New Yorgi linn ja vaksineeritud inimesed ei pea enam siseruumides maski kandma.


Laupäeval, 22. mai õhtul oli ka New Yorgi Eesti majas planeeritud Spring Soiree ehk kevadpidu, kuhu oli kohale tulnud umbes 35-40 inimest.

 

Saal oli kevadistes värvides kaunistatud õhupallide, lillede ja liblikatega, avatud oli baar, mis pakkus vahuveini ja huvitavaid rummijooke ning DJ oli stardivalvel, et alustada tantsupeoga.


Kohalolijaid tervitas  New Yorgi Eesti Haridusseltsi president Carl Skonberg. NY Eesti peakonsul Kairi Künka koos NY Eesti peakonsulaadiga tervitas kõiki osalejaid ja andis üle tänukirja kogukonna liikmele, Eesti kaupade maaletoojale,  Eve Saar-Kiilile /Amest Foods ning tänas teda oma  panuse eest kohalikku kogukonda.

 

Tänu Amest Foodsile on eesti kommid, leivad ja piimatooted ka saadaval USAs.   


Järgmiseks tutvustas Valev Laube  ajalehte Vaba Eesti Sõna ja kutsus kõiki peatselt lugema uut VES kodulehte.

 

Leht on meie hindamatu varandus ja aegade side, just see esivanematelt päranduseks saadud Eesti Maja New Yorgis - Vaba Eesti Sõna võibki õitseda tänu meie rahvale ning olla õitsetaja eestluse keskustele.

 
Pidu toimus NY Eesti Maja suures saalis, sinises saalis näidati filmi uuest Toronto Eesti majast ja Vaba Eesti Sõna arhiivist saadud piltidest eelnevatest kevadpidudest. Samuti oli võimalik tutvuda NY kõige vanema häälekandjaga  Meie Tee.


Esinemised lõpetas Jaan Altosaar klaveril.


Kui ametlik osa möödas, hakkas mängima DJ ja kõik külalised said maitsta Annika imelisi suupisteid ja baarimees Humberto huvitavaid rummijooke.


Pidu kestis südaööni ja oli tõeliselt tore taas nautida kevadist koosolemist eesti seltskonnas.


VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo