Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

“Rääkige lastega eesti keeles, kuulake ja laulge eesti laule, vaadake koos eesti filme,” pani New Yorgi Eesti Kooli juhataja Merike Barborak kooli lõpuaktusel vanematele südamele. Kool üksinda, mis pealegi käib koos vaid kaks korda kuus, ei suuda lastele piisavalt eesti keelt selgeks teha, siin on vaja tugevat toetust kodu ja vanemate poolt.
Seda enam oli rõõm näha, et esimest korda lõpetasid NY Eesti Kooli kaks “mitteoskajate” ehk nn keele-klassis õppinud eesti neiut - Elise ja Arden Ashford. Nende peamiseks sooviks oli täiendada eesti keele oskust, kinnistades seda, mida nad pikkade kooliaastate jooksul on õppinud.

Lõpuaktusel esinesid noored väikese omakirjutatud eestikeelse kõnega. Kuigi ajaloo ja maateaduse õpe oli neil peamiselt ingliskeelne, lugesid nad ladusalt “Kas tunned maad?” ja näitasid suurel ilusal Eesti kaardil uudisloos esinevaid paiku.
Lõpetajate õpetaja Aime Andra loodab, et need tublid noored leiavad tulevikus oma teadmiste täiendamiseks ka võimaluse osaleda Eestis mõnel kursusel või õppelaagris. Eriti teretulnud on noorte soov osaleda järgmisel õppeaastal täiskasvanute eesti keele klassis, mis New Yorgi Eesti Täienduskooli raames Aime Andra juhatusel sügisel edasi kestab.

Noorte kõned
Elise Ashford: Eesti Kool on olnud mulle suureks abiks. Minu peamine soov on, et ma saaksin täiskasvanuna eesti keeles rääkida. Eesti kool ja kõik toredad õpetajad on mind selles aidanud. Ma olen väga tänulik nende aastate eest, mil minu perekond on mind kaugelt kooli sõidutanud. Minu eriline tänu minu õpetajatele Aimele ja Merikesele. Nad on mind väga palju aidanud sel aastal. Laupäeva hommikul vara ärgata ei ole minu lemmik asi, aga nüüd ma olen tänulik. Tahan eesti keelt ikka edasi õppida. Suur, suur aitäh.
Arden Ashford: Esiteks ma tahaksin tänada oma õpetajaid Merikest ja Aimet. Nad on olnud mulle väga suureks abiks sel aastal. On raske mõelda, et Eesti Kool on mul lõpetatud. Eesti Maja on mulle nii tuttavaks saanud nagu teine kodu. Rahvatantsu oskan kas või unes teha. Laulutunnid olid väga toredad. Ma olen Eesti Koolis väga palju õppinud ja kindlasti igatsen seda järgmisel aastal. Palju, palju tänu.

Nagu tavaks, tunnustati lõpuaktusel ka aasta parimaid õpilasi. Iga klassi parima valis välja õpetaja ning väikese materiaalse tunnustuse lisas sinna traditsiooniliselt Urmas Kärner oma isa, kauaaegse koolijuhataja Eduard Kärneri mälestuseks.
1. klass - Vivienne Jones
2. klass - Henry Ashford
3.-4.kl algajad - Aleksander Aasma
3.-4 kl. oskajad - Aren Clancy
5.-7. kl. algajad - Evi Kaasik Saunders
5.-7. kl. oskajad - Mikaela Springsteen
Lõpuklassi oskajad - Enely Sokk.
Kõige püüdlikuma õpilase auhinna algatas kauaaegne koolijuhataja Toomas Sõrra ning sel aastal pälvis selle Daniella Andrade.
Parima eesti keele rääkija auhinda annab välja õpetaja Irja Otsa ning sel aastal sai selle Pianka Pärna.
Loomulikult kuulusid lõpupeo juurde laste esinemised. Iga klass näitas, mida ta aastaga õppinud oli - ja seda oli palju: laule ja luuletusi, eesti keele viisakusväljendeid ja loomanimesid, kellaaegu, tegusõnade pööramist, loogikamänge ja sõnavõistlust ja palju muud.
Koolijuhataja tänas suure vaeva nägijaid õpilasi ja õpetajaid, kellest Aime Andra, Karina York, Hille Carpino ja Marika Uus enam järgmisel aastal ei õpeta. Seega ootab kool uusi õpetajaid ning soovijatel palutakse endast teada anda koolijuhataja -  Merike Barborak This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   . Vahetus ka kooli asejuhataja - Virve Lane Jõks lahkus ning asemele tuli Teve Guerra.
Aktus algas rahvatantsuga ning lõppes ilusa ühislauluga “Suvi”, mille järel kogu koolipere tormas alla kohvilauda vallutama, kuhu vanemad olid tavapäraselt nii eesti kui ameerikapäraseid hõrgutisi kokku kandnud.
Enne aga jõudis koolijuhataja veel lastele eestikeelsed raamatud välja jagada – õigemini lapsed said need ise vastavalt oma tasemele valida – et eesti keel suvega päris meelest ei läheks.

Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo