Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1592

 

27. veebruaril 2021. aastal tähistati New Yorgi Eesti Majas Eesti Vabariigi 103. aastapäeva.

 

COVID-19 tingimustele vastavalt oli osalejate arv piiratud ning  tervitussõnu ja häid soove jagati virtuaalselt.


Kohalolijad laulsid Eesti Vabariigi hümni ja Ameerika Ühendriikide hümni. Vaikuseminutiga mälestati vabaduse eest langenuid.


Aastapäevale pühendatud ürituse avas ja lõppsõna ütles New Yorgi Eesti Haridusseltsi esimees hr Carl Skonberg (fotol).


Videotervituse Eesti Vabariigi 103. aastapäevaks saatis Eesti Vabariigi Washingtoni Suursaatkonna asejuht hr Marko Koplimaa.


Seattle’i Eesti koor esines virtuaalselt Mihkel Lüdigi lauluga "Koit" ja Lydia Koidula sõnadele loodud lauluga "Mu isamaa on minu arm".


Aktuse peakõneleja oli Michigani Ülikooli PhD Tiina Ann Kirss. Pr Kirss on Eesti mõtteloo kaasprofessor Tartu Ülikoolis.


New Yorgi Eesti Kooli lapsed saatsid Eesti Vabariigile õnnitlusi ja palju häid soove:  tugevat majandust, edukat tulevikku, rohkem päikselisi päevi, õnnelikke lapsi ja et Eesti alati jääks vabaks maaks.

 

Lapsed soovisid, et alles jääksid Eesti ilusad metsad, kus marju ja seeni korjata ning et Eesti kultuur kunagi ei kaoks ja tuleks veel palju toredaid laulupidusid, kus saaks koos laulda...


Muusikalisi vahepalu esitas Uno Habakukk suupillil.  Esitluses oli "Ukuaru valss", "Eesti lipp", "Near My God to Thee", "Kui suurepärane on su kunst" ja "Kevade valss". Kohalviibijad toetasid Uno esinemist kaasa laulmisega.


Suur tänu aastapäeva korraldajatele  – Kadri Sepp, Argo Paumere, Helen Vilta ja Annika Sutt.


Inge Salekesin

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo