Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Teisipäev, 10. mai oli Washingtoni lähedal asuva ELCA Rockville’i vanadekodu eestlastest elanikele suureks rõõmupäevaks: juba  kaks aastat polnud nad näinud eesti soost pastorit ega saanud emakeelset jumalateenistust või  armulauda. Nüüd korraga saabus sõnum, et mitte just eesti vaimulik, vaid  EELK peapiiskop Andres Põder on siin ametireisil ja soovib neile armulauda jagada.
EELK Washingtoni Markuse koguduse endise kauaaegse esimehe Feliks Tamme  abikaasa Mare agaral eestvedamisel varuti selle mugava ja looduslikult ilusas kohas asuva asutuse suur ja kaunis kabel.  Teade läks välja ka teistele vanadekodus viibivatele eestlastele, keda ei olnud palju:  “Kohal peab olema kell üksteist!”  

Peale pr. Tamme saabusid tema abikaasa Feliks, Baltimore Markuse koguduse kauaaegne sekretär ja  Vabadussõja ühe soomusrongi ülema kol. Luiga tütar Erika Anniko ning 99 aastane võrulanna Erna Laidver. Kõikide nägudel võis näha rõõmu ja ootuse  sära. Isegi Feliks, kes ei ole juba mitu aastat suutnud oma mõtteid väljendada, naeratas ja oli näha, et armsad vanad laulud ja palved olid  talle jälle meelde tulemas.
Peapiiskopiga koos tulid kohale tema abikaasa Marje, EELK Konsistooriumi kantsler Urmas Viilma, kes on ühtlasi ka Tallinna peapiiskopliku Toomkoguduse õpetaja, abikaasa Egle ja 6-aastase tütre Birgitta-Simiga ning EELK avalike suhete nõunik õp. Ahro Tuhkru. Väljastpoolt olid kohale tulnud Washingtoni Markuse koguduse liige Liina Keerdoja ja Baltimorest Anne ja Fred Ise.
Kui  peapiiskop ja tema kaaskond olid  vanadekodu eestlastest elanikega tutvunud, algas teenistus ühislauluga “Kalla, kallis Isa käsi”. Peale lühikest päevakohast jutlust  jagas peapiiskop koos õp. Viilmaga   kõigile koosviibijaile armulauda. Siis kõlas läbi kabeli ühine eestikeelne Meie Isa palve, millele järgnes kirikuliste õnnistamine. Lõpulauluna  lauldi üheskoos  “Õnnista ja hoia”. Väga pühalikku teenistust kaunistas  Egle Viilma klaveril.
Liigutav oli näha, kuidas peapiiskop rääkis ja tegeles meie väga kõrges vanuses olevate teenekate kaasmaalastega,  aidates neil isegi ratastoole liigutada. Oli näha tõelist kristlikku vaimu.
Aga külastatud vanurid, kellest mõned olid asutuse õdede sõnul olnud rõhutud meeleolus, läksid tagasi oma tubadesse, ilmel rõõm ja rahu.
Hiljem õpetajad Viilma ja Tuhkru külastasid ja jagasid armulauda  ka kauaaegsele kõrges vanuses olevale  Baltimore Markuse koguduse organistile, Juta Vaska-Zacharskile, kes oli kodus raske kukkumise tagajärgi põdemas.  Peapiiskopilt sai ta aga tema  raamatu “Pärimuste pöördepunkt” isikliku pühendusega.
Fred Ise

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo