Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

89618

Kristo Tomingas

8. märtsil võitis Eesti baarmen Kristo Tomingas (fotol) New Yorgi maineka rahvusvahelise kokteilivõistluse “Battle of the Modern Bartender” alkoholivaba kokteiliga, mis põhineb Lahhentagge alkoholivabal dižinnil Flâneur. New Yorgi restoranishow raames toimunud kokteilivõistluse finalistid valiti sadade osalejate hulgast.


Alkoholivabad kokteilid on maailmas üha populaarsemad ja just seetõttu otsustaski Saaremaa joogitootja Lahhentagge hakata tootma alkoholivaba džinni. “Loomulikult kuuleme aeg-ajalt vanemate inimeste – sageli meeste imestust, et kellele ja milleks on vaja alkoholivaba džinni?

 

Samas noorema klientuuri puhul, eriti välisturgudel, selliseid küsimusi ei teki. Noored kõikjal maailmas otsivad üha enam põnevaid maitseelamusi, mitte kärakat. Olgu põhjuseks siis tervis, usk või miskit kolmandat,” ütles Lahhentagge asutaja Maarit Pöör.


“Kuna Flaneur on maitseomadustelt džinnile kõige lähemal, siis seda kasutades sain võistlustele minna uut tüüpi kokteiliga, mis sobib ka nendele, kes ei saa või taha alkoholi tarbida,” rääkis Kristo Tomingas Cocktail Catering OÜst.


“Osalejatel jäi suu lahti — mis mõttes alkoholivaba kokteili teed? Kõik käisid nuusutamas alkovaba džinni ja neile väga meeldis see,” kommenteeris Tomingas.


Pidades silmas globaalset trendi ning alkoholivabade jookide tohutut turupotentsiaali näiteks islamimaades, on Lahhentagge oma tootmise ja ekspordi laiendamiseks kaasamas ühisrahastust Baltikumi ühisrahastusplatvormil  Fundwise.me.


Miinimumeesmärk 100 000 eurot saavutati kahe päevaga, ja kui maksimumeesmärk 200,000 eurot varem ei täitu, jätkub kampaania veel kaks nädalat.


VES/ehemaitse.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo