Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Möödunud detsembris toimus Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi valges saalis tänuüritus, kus tunnustati ülikooli õppejõudude pingutusi õpilaste harimisel, aga ka üliõpilaste õppetulemusi stipendiumide üleandmisega.

Tartu Ülikooli Sihtasutus korraldab ülikooli stipendiumide konkursse, et toetada stipendiumite ning preemiatega Tartu Ülikooliga seotud teadus- ja haridustegevust ning õppetööd. Aastate jooksul on loodud stipendiumifonde, millele igal aastal on rohkearvuliselt taotlejaid. Mitme fondi algjuured on Kanadast. Nende fondide abil on pidevalt ja oluliselt toetatud Eesti üliõpilasi.  


Kanada juurtega stipendiumide hulka kuuluvad Ants ja Maria Silvere ning Sigfried Panti ja Voldemar Jaanbergi nimelised mälestusstipendiumid. Nende stipendiumide võitjad tehti teatavaks 4. detsembril toimunud tänuüritusel.


Ants ja Maria Silvere ning Sigfried Panti mälestusstipendiumi asutas Tartu Ülikooli auliige Laine Silvere-Panti 1995. aastal oma vanemate ja abikaasa mälestuseks, majanduslikku abi vajavate üliõpilaste ja edasiõppijate toetuseks. Toetuse andmisel arvestatakse õppeedukust, kindlaid eesmärke ja sihte. Oluliseks peetakse, et toetuse taotleja valdab eesti keelt nii sõnas kui kirjas ning võrdsete õppetulemuste korral on eelistatud naisüliõpilased. Sellel aastal jagati välja kaksteist 1500-eurost stipendiumit.


Voldemar Jaanbergi nimelise mälestusfondi stipendium asutati 2007. a. Selle eesmärk on toetada Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistrante, doktorante, teadureid ja õppejõude, et kasvatada tugev akadeemiline järelkasv Eesti majandusteadusele. Välja jagati tänavu viis 2000-eurost stipendiumit.


Tartu Ülikooli Sihtasutuse kindel partner Kanadas on Tartu Ülikooli Fond. Fond on Kanadas registreeritud heategeva organisatsioonina, millel on õigus toetuste eest anda tulumaksusoodustuskviitungeid. Fondi eesmärk on koguda annetusi Tartu Ülikooli toetuseks ja arenguks ning fondi tegevus on võimaldanud selliseid stipendiume nagu eespool toodud. Tartu Ülikooli Fond on ka oluline Tartu Ülikoolis loodud Väliseesti Külalisprofessori Stipendiumifondi toetaja, millest sel aastal sai antud esimene stipendium dr David Ilmar Lepiksaar Beecher’ile, kes alustab tööd eeloleval septembril.


Tartu Ülikool tähistas 1. detsembril 100 aastat Eesti rahvusülikoolina. Tartu Ülikooli edu rahvusvaheliselt tunnustatud tasemel on pidevalt kinnitatud maailma ülikoolide pingereas. Eesti kõrgharidus on Eesti tulevikule oluline tegur, mis vajab jätkuvat toetust.

 

Informatsiooniks Tartu Ülikooli Sihtasutuse toetamiseks Kanadas, läbi Tartu Ülikooli Fondi, palun pöörduda allakirjutanu poole: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

Peeter Einola
Tartu Ülikooli Sihtasutuse esindaja Kanadas
Tartu Ülikooli Fondi
direktor

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo