Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Oleme jõudmas 2019. aasta lõppu. See on õige moment aeg maha võtta ja mõelda läinud aasta peale. Kuidas seda aastat hinnata? Oli see hea aasta, rahuldav või hoopis isiklikult raske? Usun, et olenevalt aastast, on paljud meist aja jooksul kõiki neid hinnanguid langetanud.

Kuid üks asi on igal aastal meil sama – ootame jõule.  Kas selleks, et valmistada lastele rõõmu või koos olla lähedastega või ehk meenutada oma endi nooruspõlve jõule ja mõelda Jeesuse tuleku peale. Jõulupühadel võib olla erinev tähendus iga inimese jaoks, kuid pühi ootavad kõik.


Kuidas siis seda aastat hinnata hoopis laiemast perspektiivist? Poliitiliselt on olukord USAs keeruline ja osalt lõhestav. Majanduslikult vaadates on tulemus positiivne – töötute arv on langenud, aktsiaturg kõvasti tõusnud. Kuid tipp 20% ja madalama 20% vahe majanduslikult ei ole vähenenud, pigem vastupidi.

 

Ameerika valitsuse hoiak immigratsiooni suhtes on rangemaks läinud.  


Kuid paistab, et toetus NATOle ning Balti riikide julgeolekule on püsiv. Eesti suhted USAga on positiivsed ja stabiilsed. Eesti huvi kaasmaalaste vastu välismaal on tõusmas. Paljud meist käisid Eestis osa võtmas mitmest suurest juubelist, mida tähistati suurejooneliselt. Hoiame oma kultuuri ja eestlust.


Eks igaüks annab oma hinnangu sellele aastale ning samuti mõtleb, kuidas tuleval uuel aastal ta peaks tegutsema. Eesti Rahvuskomitee loodab, et hindate meie tööd, millest saate rohkem lugeda meie aastalõpu kirjas, mis peatselt teieni jõuab.


ERKÜ Esinduskogu liikmete poolt soovin kõigile ilusaid jõulupühi ning edu ja õnne tuleval aastal. Teeme ikka oma parima eestluse heaks! Hoiame teineteist, meie keelt ja kultuuri ja tunneme rahuldust ja rõõmu selle üle, mida meie ja meie eelkäijad on saavutanud.

 

Pühadetervitusega,


Marju Rink-Abel,
ERKÜ esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo