Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

792083

Jõulud jõudvad, jõulud jõudvad, ütles ema minule.... nii laulsid meie armsad LAKEWOODI Eesti kooli lapsed Aili ja Annika Simonson, Lisa ja Mia Bucholz, Annika Perry, Brianna DeShaw, Timo Tammaru, Aiki Simonson, Jackson Koiva ja Isabella Rehkalt Ülle Bucholzi kitarri saatel. Lakewoodi Eesti Ühing ja kool soovivad kõikidele häid jõule ja jõulurahu igasse kodusse!   Foto: Ivan Kavoleff

IMG 5062

ATLANTASSE jõudis jõuluvana juba 7. detsembril. Peol osales 80 külalist – nende seas 24 last, kes võtsid jõuluvana vastu lauluga. USA kaguosariikide iga-aastane kokkutulek peeti traditsiooniliselt ja hoogsalt EV aukonsul Aadu Allpere perekonna  kodus. Atlanta seltskond on kasvanud ja kõik tervitasid soojalt uusi osalejaid. Häid pühi kõigile!   Foto ja tekst: Atlanta Eesti Kultuuriselts

 

Detsember toob pikad ja pimedad ööd, aga ka pühademeeleolu. Valitsegu väljas pealegi pime ja külm, meie Lakewoodi Eesti Maja oli pühapaeval, 15. detsembril, soojust, valgust ja jõulusuminat täis. Muinasjutulist hubasust pakkusid 3-meetrine jõuluehtes ning tulesäras kuusk ning ka saali ehtivad hiiglaslikud jõulutähed.


Meie pealelõunane meelelahutusprogramm algas praost Thomas Vaga jõulupalvega ning sissejuhatava ühislauluga. Seejärel astusid lavale Lakewoodi Eesti Kooli lapsed – Brianna DeShaw, Annika Perry, Mia ja Lisa Bucholz, Annika, Aili ja Aiki Simonson, Isabella Rehkalt, Jackson Koiva ja Timo Tammaru – kes laulsid  eestikeelseid jõululaule ning pakkusid ka instrumentaalseid vahepalu. Andekate eesti soost noorte elav instrumentaaljõulumuusika saksofonil, viiulil, kitarril ning klaveril lõi lummava jõuluatmosfääri ja soojendas külaliste südameid ehk enamgi kui õhtu populaarseim jook – glögi.


Kava lõpuks laulsid nii lapsed kui ka külalised jõuluaja lemmiklaule – Oh Kuusepuu, Püha öö, Läbi lume sahiseva ja Tasa-tasa.

 

800513

Lakewoodi Eesti Kooli lapsed.   Fotod: LEÜ


Ma kasutaksin siinkohal juhust ning tõstaksin esile ja tänaksin Lakewoodi Eesti Kooli juhatajat Külli Rannamäed ning õpetajaid Helica DeShawd, Moonika Perryt ja Ülle Bucholzi, kes meie noorrahvale aastaringselt ning väsimatult eesti meelt ja keelt on tutvustanud ja kelleta see ilus jõulukontsert kohe kindlasti toimuda poleks saanud.


Eraldi tõstaksin esile Lakewoodi kauaaegset ja ainsat klaverisaatjat Luule Primat, kes järjepidavalt, juba aastaid, Eesti kooli lapsi nii proovis kui ka kontserditel saatnud on, ja ka Üllet, kes laval lapsi kitarriga saatis ning ka ise paar muinasjutulist jõululaulu esitas.   


Õhtu pakkus ka muid üllatusi.  Eesti keelt kõnelev jõuluvana tuli otse Põhjanabalt, kaasas suur kott, kust siis lapsed kas salmi lugemise või laulmisega oma maiustustekoti välja said lunastada.  


Kui jõulutaat laulu saatel ära saadetud, sai jõulukuuse säral ka rikkalikku õhtusööki nautida: kehakinnituseks pakuti särisevaid jõuluvorste hapukapsa, kartuli ning muidugi musta leivaga.  Maiasmokkadel õnnestus meie LEÜ liikmete küpsetatud imeliste kringlite ja kookidega maiustada ning hiljem võis hubases baaris nautida kuuma glögi.

 

7937363


Kokkuvõtteks pean ütlema, et tänavune jõuluõhtu oli igati kordaläinud: elav eestikeelne muusika, traditsioonilised jõuluroad ning maiustused, muinasjutuline kujundus, üleüldine hubane miljöö ning eesti keel ning eestlased ümberringi – no mida üks eesti hing jõulude ajal ikka muud vajab.  


Meie kogukonnas on pühad igatahes nüüd alanud.


Häid pühi teilegi meie Lakewoodi Ühingu poolt.

 

LEÜ nimel
Merike Safka

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo