Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 9983

Kuigi me oleme nüüd 70 aastat Ameerikas elanud, tunneme end ikka eestlastena ja oleme selle üle uhked.  

Üks soov on meil vanemate ja vanavanematena, et meie lapsed ja lapselapsed Eestit külastaksid ja õpiksid ka Eestit armastama.

 

Mina olen kõik oma laste pered ja kõik oma lapselapsed Eestisse viinud ja neile näidanud nende esivanemate kodu, nende enda päritolu.

 

Nad on kõik uhked oma eesti päritolu üle – mulle alati teeb head meelt kuulda, et nad koolis olid mingi kirjandi teemaks või mõne muu ettekande teemaks võtnud Eesti ning uhkusega oma eesti päritolust rääkinud.

 

Kui dormitory tubades on eesti lipp, kui arvutite kaantel on Eesti maakaart või midagi sini-must-valgega ja muud sellist, siis see teeb mulle sooja uhkustunde!


Siin on pilt minu 8-aastase tütrepoja tütre jõulupuust.

 

Ta on selle peale üliuhke, kuigi ta ise Eestis veel käinud ei ole. Ta vanemad olid Eestis suvel laulupeol ja kui lapsed kuulsid nende elamustest seal, siis Kinslington tahtis päris eesti jõulupuud!

 

Värviti sini-must-valgeid ehteid ja otsiti eesti nukke või midagi, mis sobiks eheteks. Ma olin väga liigutatud, kui sellest plaanist kuulsin ja nii tahan seda siin jagada. Kinslington on kolmas generatsioon minust!

 

Ei eestlus ei kao kuhugi!


Ülle Ederma 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo