Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

72695

Noored toimetajad koos ajakirjanduse õppejõu Maarja Lõhmusega õhtusel arutamisel Välis-Eesti päeva tähistamisel, kus sai muuseas intervjueeritud ka endist ERKÜ presidenti Mati Kõivat ja aktiivset CT kogukonna liiget pr Tiiu Ansonit.    Foto Ellen Müürsepp

Laupäeval, 23. novembril tähistati Connecticutis Välis-Eesti päeva. Kohalik Eesti Selts on seda päeva tähistanud aastakümneid traditsioonilise potluck õhtusöögi ja sooja koosviibimisega.


Ka sel korral tõi õhtusöök Rumeenia kirikusse (varem oli see Läti kirik Manchesteris) kokku eesti soost perekonnad, vanad ja noored. Külalisesineja oli hr. Ed De Groat, kes näitas enda fotosid ja kirjeldas oma selle suve kogemust 2019. aasta Laulu- ja Tantsupeo ametliku fotograafina. Mitte ainult hea fotograaf, Ed on ka mõnus ja huvitav kõneleja.

 

S5280068

Fotograaf Ed DeGroat (vasakul) ning Andres ja Annika Leetma.  Foto: Maarja Lõhmus


Kogunenud peolistele rääkis Eestist ka filosoofia professor ja ajakirjandusekspert Dr. Maarja Lõhmus, kes arutles ajakirjanduse rolli üle ühiskonnas ning Vaba Eesti Sõna ja noortelehe Väike Eesti Sõna tähtsusest eesti kogukondade ja kultuuri hoidmisel ja kasvatamisel Ameerika Ühendriikides.


Connecticuti Eesti Seltsi esimees Jaak Rakfeldt andis valgustava ülevaate Välis-Eesti päeva ajaloost, mis sai alguse juba 1930ndatel aastatel, ja ei mujalt kui Kodu-Eestist.


Toidulaud oli kaetud rikkalik, tuba hubaselt kaunistatud ning rahvas sõbralikult meelestatud. Külas olev diakonõpetaja Gilda Karu Chicagost avas õhtusöögi söögipalvega.


Tänud seltsi juhatusele nii kauni õhtupooliku eest – oli vahva nii palju rahvast koos näha, nii vanu tulijaid kui ka uusi nägusid meie kogukonnas.


Kõik on meie üritustele alati teretulnud!


Leelo Linask
Fotod üritusest: Estonian Society of Connecticut Facebook

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo