Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

vorstid

Vasakult: Vorste teevad Anneli O’Brian ja Merike Barborak, kes aastatega on juba kujunenud tõelisteks ekspertideks. Lapsed vaatavad ja õpivad. Connecticuti vorstitalgutel oli kokku 15 täiskasvanut pluss lapsed.    Foto: Siiri Lind

Verivorste on Ameerika eestlased kohalikes kogukondades teinud talgute korras juba aastakümneid.

 

490464

Verivorstitalgute meeldivaks kõrvaltegevuseks on saunaskäik, mida Connecticuti talgulised said harrastada disaineri ja saunaentusiasti Mairo Nottoni ehitatud ratastel saunamobiilis ehk ehtsaks saunaks muudetud endises tuletõrjeautos.


Vorstitalgute hooaeg algab juba novembri alguses ning valmissaanud vorstid pannakse sügavkülma jõule ootama, sest detsembri pidude ajal pole kellelgi enam aega vorstidega jännata.

 

766857

Lakewoodi Eesti maja verivorstid valmisid järjekordselt ühingu vabatahtlike töökate liikmete käe all. Käis töö ja vile koos ja valmis saigi 180 lb verivorste ühingu peakoka Erik Musta juhendusel! Vasakult: Isabella ja Stella Rehkalt, Kaarin Menser, Raivo Reinup, Ingrid Kangur, Merike Safka, Veikko Nurmes, Erik ja Moonika Perry ja Erik Must.    Lakewoodi Eesti Maja foto


Tore on näha, et põlvkondade järjepidevus on siin tugev ning vorste teevad koos oma sõpruskonnaga juba kolmanda põlve noored perenaised. Talgud on mitmel pool pereüritus, kaasa võetud lastel on oma mängud ja tegevused.


Kärt Ulman 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo