Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

201911182

Korporatsioon Sakala 110. aastapäeva tähistamise kõrgpunkt toimus laupäeval, 16. novembril Toronto Peetri kirikus Sakala lipu õnnistamise näol. Jumalateenistuse viis läbi Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas.   Fotod: AR

Korp! Sakala, asutatud Tartus ametlikult 14. novembril 1909 (vana kalendri järele), pidas oma 110. aastapäeva suurejooneliselt oma kodumaises sünnilinnas ja vastavalt ka globaalses ulatuses.


Torontos toimus tähistamine kolmes olulises osas ning asupaigas. Sündmused toimusid Tartu College'is, Peetri kirikus ja Läti Majas.


Tartu College'is toimus reedel, 15. novembril pidulik koosolek, kuhu oli kutsutud esindajad Eesti Korporatsioonide Liidust. Igaüks neist oli kohal kingituse ja vastava kõnega.


Sellise sündmuse juurde on ka põimitud pidulikud kõned, mida peavad oma liikmed. Kõlasid kõned isamaale, korp! Sakalale ja vennastuse printsiibile, kusjuures lauldi ka Eesti Vabariigi hümni.


Ühendust kodumaaga kehastas noor vilistlane Jaanus Liigand, kes teeb akadeemilist tööd Alberta ülikoolis Edmontonis, kus ta tegutseb pärast doktorikraadi saavutamist Tartus. Tema peakõne pidulikul koosolekul oli eriti kõrgelt hinnatud.


Laupäeval, 16. novembril taastati komme, mis oli 30 aasta jooksul Torontos vaikseks jäänud.


Peetri kirikus viidi läbi korp! Sakala lipu õnnistamine, mis kajastas samal päeval Tartu Jaani kirikus peetud jumalateenistust kodumaal. Lipuõnnistamise jumalateenistuse Torontos avas praost Mart Salumäe ja viis läbi Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas, kes ise kuulub korp! Sakala vennaskorporatsiooni (korp! Frat. Estica).


Teenistuse alguses mälestati korp! Sakalast lahkunud kaasvendi, kusjuures loeti viimase kümne aasta jooksul Kanadas lahkunute nimed. Lauldi traditsioonikohast leinalaulu. Orelil saatis koraale ja lisas olulisi helindeid organist Marta Kivik.

 

201911181

Laupäeval, 16. novembril toimus Toronto Läti Majas korporatsioon Sakala pidulik perekonnaõhtu. Koosviibimine leidis aset keskuse kunstigalerii hubases õhkkonnas.

 

P1100665

Vilistlane Jaanus Liigand Eestist, kes pidas korp! Sakala 110. aastapäeva tähistamise puhul Torontos kommersikõne, kehastades ühendust Kanada ja kodumaiste liikmete vahel.   Foto: AR


Samal laupäevasel õhtul toimus hiljem Läti Maja kunstigalerii hubases õhkkonnas vastav pidulik perekonnaõhtu, mille peakülaline oli akadeemiliste naisorganisatsioonide esindaja korp! Filiae Patriae esimees (!) vilistlane Koidula Aedma. Üks vanem korp! Sakala liige pidas ka lühikese tervituskõne daamidele. Õhtu kõrgpunktiks kujunes Sakala vilistlase Madis Kreemi poja Erik Kreemi lühike klaverikontsert, kus noor helilooja esitas nii Frederic Chopini kui ka enda loomingut.


Toronto pidustuse juures olid tegevad korp! Sakala esimees vil! Allan Meret, kirjatoimetaja vil! Madis Kreem ja kommetehoidja nn ,,vanamees" vil! Toomas Heinar.


Kui mõelda, et Tartus toimus 110. aastapäevale pühendatud ball uues Eesti Rahva Muuseumis ja aktus Tartu Ülikooli peahoone aulas, siis jäid globaalse vennaskonna liikmed Torontos siiski rahule oma sündmustega, mis said peetud kohalikes au sees peetud asukohtades.


Andres Raudsepp

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo