Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

wVJX

Peaminister Jüri Ratas kõneleb ERKÜ/JBANC galaõhtul Washingtonis.  Foto: Ulla Vinkman

Peaminister Jüri Ratas pidas 9. novembril avakõne Ühendatud Balti Ameerika Komitee (JBANC) aastakonverentsil ja rõhutas selles komitee ajaloolist tähtsust Baltimaade ühtsuse hoidmisel ja huvide eest seismisel Ameerika Ühendriikides.


„Täna on ajalooline päev, sest tähistame Berliini müüri langemise 30. aastapäeva. Sellel sündmusel oli tähtis roll külma sõja lõpetamisel ja Euroopa mandri ühendamisel, kuid Baltimaade jaoks siis tee Euroopasse alles algas. Mõni kuu enne seda seisid sajad tuhanded inimesed Balti ketis, mis viis Tallinnast Vilniusse,“ ütles Ratas.


„Siis me ei teadnud, kuhu valitud tee meid välja viib, kuid tänaseks on selge, kui kaugele oleme jõudnud. Tähistasime sel aastal juba Eesti, Läti ja Leedu 15. aastat Euroopa Liidus ja NATOs. Meie iseseisvus on kaitstud tänu meie sõpradele ja liitlastele.“


Peaminister ütles, et väga sümboolselt loodi Ühendatud Balti Ameerika Komitee samuti 1961. aastal, samal ajal, kui kerkis Berliini müür. „Müürid eraldavad, kuid komitee on algusest peale olnud ühendav jõud. Te meenutasite maailmale okupeeritud Baltimaade saatust ja andsite lootust vabadusele ka neile, kes oma kodumaale maha jäid,“ sõnas Ratas.


Ühendatud Balti Ameerika Komitee eesmärk on kaitsta Balti kogukonna ning Balti riikide huve Ameerika Ühendriikide kongressis ja administratsioonis.


Peaminister Ratas külastas 9. novembril ka Marylandi osariiki. Peaminister kohtus Marylandi rahvuskaardi ülema kindralmajor Timothy Goweniga, asetas pärja senaator John McCaini hauale ning külastas Annapolises mereväeakadeemiat.

 

490400

Jüri Ratas asetas pärja John McCaini hauale. "Asetasin täna pärja imetlusväärse riigimehe John McCaini hauale. Eesti ei unusta seda, et McCain oli meie riigi ja rahva siiras sõber ning Atlandi-ülese koostöö kindel toetaja," ütles peaminister.   Foto: valitsus.ee

 

Marylandi osariigil on Eestiga tihedad sidemed. Augustis kiitis valitsuskabinet heaks Eesti valitsuse ja Ameerika Marylandi osariigi vahelist koostööd käsitleva vastastikuse mõistmise memorandumi.


Laupäeva, 9. novembri õhtul osales peaminister Jüri Ratas Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) gala-õhtusöögil ja pidas seal kõne kohalikele eestlastele.


VES/valitsus.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo