Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 9068

Esireas: ESL peaskaut skm. Rein Linask, EGKK USAs juht gdr. Tiina Ets (Tormitütred, MD), EGM USAs juht ngdr. Hillevi Ets, ESM USAs juht skm. Gunnar Tamm, skautlaager “Lennuk” juht nskm. Ivan Kavoleff, ESGSSL USAs esimees skm. Mati Kobin; 2. rida: pr. Helvi Kiik-Jester, ngdr. Liisa-Mai Karuks (Kungla, NJ), ngdr. Ilo-Mai Kurrik (Linnutee, NY), ngdr. Merike Kangro, ngdr. AinoLiis Tõõtsov, ngdr. Lea Kiik, gdr. Leena Kangro, ngdr. Kadi Pillion, nskm. Silver Laur, nksm. Andrus Maandi, nskm. Siim Vanaselja (Viiking, NY) Kanada skaut-gaid maleva juht nskm Aleks Kivi, pr. Linda Linask, pr. Virve Kai Bulla, hr. Niels Puström; 3. rida: gj. Leili Tõõtsov, gj. Alex Pillion (Kungla, NJ), ngdr. Linda Kangro, ngdr. Ellen Müürsepp (Põhjatütred, CT), skm. Leelo Linask (Vikerlased, CT). Fotolt puudub: ngdr. Karin Ashford.     Foto: skm. Rein Linask.

Sügisel algab USA Eesti Gaidide ja Skautide Malevate tegevusaasta ja selleks kogunevad organisatsioonide juhtkonna liikmed ja gaidlikud-skautlikud noored Järvemetsa peamajja nõu pidama, plaane tegema ja tegevusaasta kava koostama.


Seekord tuldi kokku 19.-20. oktoobril. Lipuheiskamisel tervitasid kohalolijaid EGM USA-s juht ngdr Hillevi Ets ja ESM USA-s juht skm Gunnar Tamm. Loeti ette tervitused Välis-Eesti Gaidide Liidu peagaidilt gdr Ingrid Kütilt; tervisi saatsid Floridast ka gdr Urve Põhi ja ngdr Kaie Latterner. Kanada Maleva juht nskm Aleks Kivi tõi tervisi põhjanaabritelt ja kutsus kõiki 2020. aasta suurlaagrisse „Pikksilm”, mis leiab aset Kotkajärvel 15.-22. augustil.


Järgmisena tervitas Eesti Skautide Liidu peaskaut skm Rein Linask. Piiskop skm Thomas Vaga palve lugesid ette skm Leelo Linask ja nskm Ivan Kavoleff. Skm Gunnar Tamm soovis sõbralikke koosolekuid, öeldes: „Käime oma teed üheskoos, siis me ei väsi rändamise hoos.”


Sõbralike ja asjalike koosolekute käigus pandi paika muuhulgas järgmise tegevusaasta ürituste kuupäevad
.
Jüripäev – 26. aprill 2020
Jüripäeva nädalalõpu laager – 25.-26. aprill 2020
Malevate suvelaager Järvemetsal – 19.-26. juuli 2020 (NB! Seekord algab laager pühapäeval!)
Kavasse lisati muidugi ka Kanada skautlike-gaidlike noorte suuremate ürituste kuupäevad, kuhu ka USA malevad on kutsutud.

 

Nimelt:
Lumelaager – 15.-17. veebruar 2020
Suurlaager „Pikksilm” – 15.-22. august 2020


USA esindusüksuse juhid on ngdr Ilomai Kurrik ja ngdr Ellen Müürsepp. Kavatsetakse üürida buss, millega noored Kotkajärve suurlaagrisse viia. Sõit oleks noortele tasuta.


Koosolekutel diskuteeriti kordaminekuid ja tehtud töid, arutati, millega jäädi rahule ja mis vajaks tuleval aastal värsket pilku. Esitati ka üksuste aasta aruandeid ning jagati ülevaateid planeeritud tegevustest. Põhjatütred, Kungla, Tormitütred, Linnutee, Viiking ja Vikerlased kutsuvad oma ridadesse! Astuge ühendusse kohalikke üksustega, et nautida skaudi-gaidimänge aasta läbi – koos on vahva!


Nagu ikka, oleks meie armsa Järvemetsa laagriala kevadsuve talgutel rohkem abikäsi vaja. Taristu vananeb ja ikka on vaja siin-seal parandusi ja uuendusi teha. Sellele aitavad kaasa ülilahked annetused Eesti Abistamiskomiteelt ja Baltimore Eesti Seltsilt. Aitäh, head noorte sõbrad! Tänati ka Eesti Skaudi-ja Gaidi-Sõprade Seltside Liitu USAs, kes kannab hoolt Järvemetsa eest aastaringselt.


Aastakoosolekult mindi laiali uue innu ja töötahtega. Rõõmsale meeleolule andis juurde ka tubli pererahvas, kes pakkus juhtkonnale maitsvat einet, ja andekas saunamees, kes muu hulgas viskas leili! Kui juhtkonna ja noorte vahel valitseb hea koostöövaim, siis suudame saavutada nii mõndagi! Malevate tegevuste kuupäevad ning seotud info leiate www.jarvemetsa.org .


Tiina Ets, gdr
Leelo Linask, skm

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo