Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

peaminister

Peaminister Jüri Ratas ja EAS New Yorgi esinduse juht James S. York.   Foto: Eleri Ever

Esmaspäeval, 28. oktoobril avasid peaminister Jüri Ratas ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige Sigrid Harjo New Yorgis Eesti konsulaadi ruumides EASi esinduse, mille eesmärgiks on ekspordi edendamine. Kontorit juhib Eestiga tihedalt seotud James S. York.

 

Avamisel esines tervituskõnega New Yorgi linna rahvusvaheliste suhete volinik Penny Abeywardena, lisaks osalesid Eesti äridelegatsioon ja kohalikud ärikontaktid.


Peaminister Jüri Ratase sõnul on eksport Eesti majanduse tugitala. „EASi välisesindused teevad Eesti ekspordi suurendamise nimel pidevalt väga palju ja head tööd. New Yorgi esinduse eesmärk on suurendada Eesti ettevõtjate ekspordivõimalusi USA idarannikul ja muidugi tugevdada majandussidemeid Ameerika Ühendriikidega. Uute võimaluste avamine Eesti ettevõtjatele on valitsuse jaoks tähtis prioriteet.

 

754534


ASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on ekspordinõunik James Yorki näol tegemist äriprofessionaaliga, kes on sündinud New Yorgis aga elanud vahepeal ka Eestis. „Tema kogemus, võrgustik ja oskused on hea kombinatsioon, et aidata meie ettevõtetel eksporti kasvatada. Selleks pakuvad meie nõunikud nõustamise teenust, aitavad korraldada ärivisiite ja üritusi ning vahendavad ärikontakte ja tegelevad konkreetselt ekspordipartnerite otsinguga,“ selgitas Harjo.


James Yorki sõnul on ettevõtjate huvi ja vajadus USA idaranniku esinduse vastu olnud suur ning New York kui globaalne ärikeskus sobib esinduse asukohaks ideaalselt. Tema hinnangul on oluline koostöö peakonsulaadi, Washingtonis asuva saatkonna ning Eesti aukonsulitega. „Lisaks IT- ja tehnoloogiasektorile on idarannikule eksportimise vastu huvi tundnud ka mitmed traditsioonilise tööstuse ettevõtted näiteks toidu-, puidu- ning kaitsetööstusest,“ kinnitas York.


„Olen juba vahendanud mitmeid kontakte ja õigeid inimesi Eesti ettevõtetega kokku viinud ning minu teada on ka mitmed tehingud lõpusirgel. Minu kontaktid on avalikud ja uks avatud,“ julgustas York kõiki USA turust huvitatud ettevõtteid endaga ühendust võtma.


EASi ekspordinõunikud tegutsevad kokku 14 turul New Yorgist Tokyoni. Eelmisel aastal teenindati kokku üle 750 ettevõtte. Maksu- ja tolliameti andmetel kasvas nende ettevõtete ekspordi müügitulu võrreldes 2017. aastaga 61 miljonit eurot. See tähendab, et samal ajal kui Eesti eksport kasvas nendesse riikidesse 2%, kasvasid ekspordinõunike poolt teenindatud ettevõtted 35%.


EASi esindus asub Eesti New Yorgi peakonsulaadis.


VES/eas.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo