Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

720521

Kaunil laupäeval, 21. septembril tulid kokku eestlased ja sõbrad tähistama lõppevat suve ning ilmataat oli nende vastu helde. Suviselt soe ja päikseline ilm ning veidi suitsune õhk (pig roast’i platsilt) tervitas Andoveris Connecticuti eestlaste maa-alale kogunevat rahvast. Maa oli värskelt niidetud, metsast  paistis harva kuldne leht veel roheliste lehtpuude vahelt ning platsile peidetud kõlaritest kajas eesti rahvapeo muusika.

Sel ajal, kui täiskasvanud rahvas ja külalised kogunesid sea ümber juttu ajama, mängisid noored ülemisel platsil võrkpalli ning mudilased jooksid vabalt mäenõlvakul männitukas, nagu oleksid nad hilised jaaniussid. Lastele oli korraldatud ka trobikond lõbusaid mänge ja võistlusi, mida juhtis neiu Maria Siismets. Mängud mängitud, ilmusid noored ka kaminaplatsile, kus oli toitudega rohkelt kaetud laud.  Vanad ja noored istusid koos, naerdi ja nauditi head seltskonda.

 

Connecticuti Eesti Seltsi esimees Jaak Rakfeldt võttis sõna ning avaldati tulijatele, kokkadele ja korraldajatele suur tänu, et CT kogukond veel hoogsasti koos käib ja üritusi korda saadab. Eraldi tänati ka Allan ja Kristian Kõivat, mitte ainult Andoveri maa hoolitsemise eest, aga suurte ja hädavajalike remonditööde läbiviimise eest.


Tähtis osa Suvepäeval oli aga tõsisemat tooni aktus, kus meenutati suurpõgenemise 75. aastapäeva (sellest rohkem eraldi artiklis).


Imetleti värskeid uuendusi ja remonti, eriti kaminaplatsi kõrval olevat Connecticuti Eesti Maa majakest, millele pandi äsja uus katus. Ka käidi uudistamas metsavahel: aastakümnete jooksul palju rahvast näinud latriinid olid asendatud uutega, kuid ka need said ilusasti peidetud metsarajale.


Connecticuti Eesti Selts tänab Eesti Rahvuskomiteed Ühendriikides rahalise toetuse eest, mis võimaldas need hädavajalikud tööd enne sügisilmade tulekut ära teha.


Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo