Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Summerdays17

Bostoni Eesti Seltsi Suvepäevade pere kogunes jälle sel aastal Tiina Liivi kaunis kodus, et nautida ilusaid suvepäevi ja toredat seltskonda.

17. ja 18. augustil pidas Bostoni Eesti Selts oma iga-aastased suvepäevad Liivide rannas, Middletown, Rhode Islandil. Peole tuli kokku umbes 75 inimest, kes olid tulnud nii lähedalt kui ka kaugelt. Seltsi rahvas on väga tänulik Tiina Liivile, et ta nii lahkelt avas oma kauni mereäärse hoovi kaheks päevaks.


Kell 2:00 p.l. olid juba mitmed külalised kohale jõudnud, et seda päeva nautida. Paljud käisid meres suplemas, lapsed mängisid ja teised ajasid niisama juttu omavahel, uute ja vanade sõpradega. Sel aastal korraldas Aini Maripuu söögilaua koos mitmete teiste abilistega.

 

Grillil särisesid maitsvad suitsutatud poola vorstid, viinerid ja taimetoitlastele eri burgerid. Peale söömist korraldasid David ja Kerly Way jälle sel aastal toredaid murumänge, milles osalesid lapsed ning vanemad. Noormees Aadu Pirn tegi väljakutse nooremale põlvkonnale, et tema isiklikult tahab võistelda laste vastu köieveos. Noormees ei saanud lastekambast jagu ja oli kaunis kiirelt maha seljani tõmmatud! Naeru oli palju!


New Yorgist tuli kohale kaks külalist, James York, EAS’i (Enterprise Estonia) uus U.S. osakonna direktor ja saunamees Mairo Notton oma uhke Red Hot Saunaga. James York, kes on “Brooklyn native”, tutvustas ennast selges eesti keeles. Tema tuli ennast ja Enterprise Estonia’t Bostoni ja New Englandi eestlastele tutvustama ja saunameest abistama. Red Hot Sauna on ehe Eesti saunakogemus, see on endine Massachussetts’i tuletõrjeauto. Auto sisustus on täielikult ümber ehitatud seedripuust saunaks, mis lõhnab kadaka sarnaselt. Tartus valmistatud saunakeris on sauna südameks ja puuküttega kuuma allikaks.

 

Summerdays2

Red Hot Sauna jõudis Rhode Islandi kohale ning saunamees Mairo Notton pakkus Bostoni Eesti Seltsi Suvepäevade külalistele vahva sauna!

 

Mario parkis “saunaauto” tagahoovi kasepuude vahele ja küttis ahju soojaks. Umbes 20 külalist, nii noored kui täiskasvanud, nautisid fantastilist sauna. Kui saunas istumine läks liiga kuumaks, sai üle muruplatsi joosta ja merre hüpata, et kehad maha jahutada ja siis uuesti sauna minna. Red Hot Sauna uus rekord püstitati sel suvel Bostonis, nimelt oli saunas koos esmakordselt 13 saunalist korraga!

 

Aitäh Jamesile ja Mairole, et nad selle pika maa ette võtsid ja meile külla tulid. Ootame neid tagasi järgmisel suvel!

 

Summerdays19

Vasakult Ants Hartmann, Merit Beckles-Saar, Madli Mangum ja New Yorgist külaline saunamees Mario Notton Bostoni Eesti Seltsi iga-aastastel suvepäevadel.


Kui pimedaks läks, hakkas osa rahvast juba kodupoole liikuma. Aga mitte kõik! Ülejäänud külalised kogunesid lõkke ümber, mis leegitses juba all rannas. Juttu ja naeru jätkus keskööni! Mere kohal voolas paks udu, mis ulatus mandrile ja seega saatis unised pidutsejad magama.


Hommikul vara oli Tiina Liiv juba kohvi keetnud külalistele, kes aeglaselt telkidest välja ronisid. Peale isetehtud hommikusööki hakkas koristamine pihta. Saunamees küttis abilistele ka hommikul sauna, et suurest koristamisest puhtaks saada enne kojusõitmist.


Tekst ja fotod:
Paul Attemann
 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo