Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Alates oktoobrist saavad kõigi Euroopa Liidu riikide (sealhulgas ka Eesti) kodanikud külastada tasuta elektroonilise viisaga Peterburi ja Leningradi oblastit. Elektroonilise viisa taotlus tuleb esitada Venemaa välisministeeriumi veebilehel mitte hiljem kui neli päeva enne reisi. Viisa kehtib kuni 30 kalendripäeva, kuid Venemaal tohib selle alusel viibida kuni kaheksa päeva.

Eestlased on kliimaküsimustes koos lätlastega kõige ükskõiksemad Euroopas, näitab värske Eurobaromeetri uuring. Eestis arvab 59 protsenti vastajatest, et kliimamuutus on "väga tõsine" probleem (EL keskmine on 79 protsenti). Küsitlusega saab tutvuda ec.europa.eu  lehel  https://bit.ly/2kikqIS

 

Statistikaameti andmeil lahkus nelja aastaga (2015-2018) Tallinnast välismaale üle 21 000 inimese. Ameti hinnangul võib tegu olla suure probleemiga, sest tuhanded lahkujad tähendavad Eestis sündimata jäänud lapsi, täitmata töökohti ja asutamata ettevõtteid. Talinn on nii tõmbekeskus kui ka suurima väljarändajate arvuga Eesti omavalitsus, teatas statistikaamet oma blogis.

 

11. septembril esitleti Draama festivalil aastaraamatut "Teatrielu 2018" ning anti ülevaade 2018. aasta teatristatistikast. Eesti teatrit käidi mullu vaatamas ligi 1,2 miljonil korral (1 192 042), kokku andsid teatrid 6695 etendust ja mängukavades oli kokku 582 lavastust. Külastatuim teater on endiselt Estonia. Keskmiselt oli 2018. aastal ühel etendusel 178 vaatajat.

 

1. oktoobrist on avalikel üritustel Tallinna linnas keelatud toidu ja joogi serveerimine plasti sisaldavates ühekorranõudes ja plastsöögiriistade kasutamine. "Plasti sisaldavate ühekorranõude asemel saab kasutada näiteks papist, puidust, bambusest, palmilehtedest või muust kompostitavast materjalist valmistatud ühekorranõusid ja –söögiriistu," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo