Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

9. septembril algas New Yorgis ÜRO avatud töögrupi esimene kohtumine (UN Open-ended Working Group), kus Eestit esindab küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar.

Küberjulgeolekule keskenduv töögrupp on loodud lisaks ÜRO küberekspertide töögrupile (UN Group of Governmental Experts), mis samuti alustab sel sügisel tööd uues koosseisus ja kuhu Eesti on valitud osalema viiendat korda.  


Mõlema näol on tegemist ühe kaalukama formaadiga, kus arutada üleilmselt norme riikide vastutustundliku käitumise kohta ning teadvustada, et rahvusvaheline õigus kehtib ka küberruumis.

 
ÜRO küberekspertide töögrupp, kuhu on valitud 25 riiki kõikjalt maailmast, tegutseb kaks aastat ning esitab oma ettepanekud kinnitamiseks 2021. aasta ÜRO Peaassambleele.

 

Rahvusvahelise õiguse vaatepunktist on küberekspertide töögrupi varasemad ettepanekud senini ühed edukamad rahvusvaheliste kübernormide kehtestamisel. Aastail 2019–2020 tegutsevas avatud töögrupis võivad osaleda kõik ÜRO liikmesriigid ning töögrupp esitleb oma järeldusi 2020. aasta ÜRO Peaassambleel konsensuse baasil.

 

Rohkem infot küberekspertide töögrupi kohta: https://www.un.org/disarmament/group-of-governmental-experts/

 

Rohkem infot avatud töögrupi kohta: https://www.un.org/disarmament/open-ended-working-group/

 

Lisainfo: Britta Tarvis,
välisministeeriumi avalike suhete osakond,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo