Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Taimo

3. – 10. augustil 2019. a. Udoras, Ontarios, Kanadas toimus kaheteistkümnendat aastat Kalevi Võrkpalliklubi ja Jõekääru suvelaagri poolt korraldatud võrkpallilaager.

Registreerimise päeval oli meeldiv kõrvalt kuulda, et nii paljude noorte kui treenerite arvates on seitsme päevane võrkpallilaager iga suve suurpunktiks. Pole siis ime, et nii palju noori osalejaid, kokku 56, tuli taas kokku Kanadast ja kaugemaltki – USA-st kui ka Eestist. Noorte hulgas leidus 15, kes esimest aastat laagris osalesid.

 

Nagu endistel aastatel, olid treenerid koostanud tiheda tegevusprogrammi, et kindlustada, et vajalikud tehnilised võimed oleksid noortel seitsme päeva jooksul sedavõrra selgemad. Üks laagri korraldajate eesmärkidest ongi, et osalejad võiksid end tunda enesekindlamana, kui tuleb aeg kooli- ehk klubivõistkonda proovile minna.


Selle kõrvalt samuti oluline on, et noortel on trennitunnid lõbusad, mitte ainult õpetlikud.


Trennikava läbimist juhatas Thomas Olvet, abiks Taimo Ilves ning Kristina Lillakas ja instruktoritekogu koosnes järgmistest treeneritest: Lilly Aasmaa, Kersti-Li Fischer, Kristina Lillakas, Juuli Lindau, Kersti Sõrra, Alex Chekhtman, Taimo Ilves, Allan Luiker, Märt Matsoo, Thomas Olvet, Isaac Paterson, Jak Paterson, Tarmo Remmel, Magnus Skonberg, Hillar Sõrra, Kristjan Wallner ja Chris Wilding.

 

treenerid

Võrkpallilaagri treenerid.   Artikli autori foto


Suureks abiks trennitundidel olid ka suvekodu kasvatajad, kellest mitmed olid endised võrkpallilaagri kasvandikud.


Saalivõrkpalli õppetunnid toimusid muruplatsidel ning nüüdsel ajal ülipopulaarseks saanud rannavõrkpalli ehk “rannavolle” õpetused leidsid aset laagri liivaplatsidel.


Ametliku trennikava kõrval tutvustati ka noortele “Spikeball” mängu, mängiti Euroopa jalgpalli ja samuti korvpalli. Meelelahutuseks toimusid veeõhupallide lahing, “Slip-Slide” liuglemine ning puhkepäev Simcoe järve ääres.


Ja missugused maitsvad toidud köögipersonal valmistas meile igal päeval! Pealekauba, iga eine ja magustoidu järel, enne kui lapsed köögist lahkusid, pakkus laagri juhataja Thomas Olvet kogu laagrile erineva nalja. Naera ennast või lõhki!


Päikesepaistelised ilmad lubasid kogu nädalaprogrammi kenasti läbi viia, kaasaarvatud traditsiooniline “Tsempionide Turniir”, mis toimus reedel.


Nädalased trennid selja taga, oli aeg lastel võistlustulle astuda. Treenerid arutasid omavahel juba eelneval õhtul, millisesse võistkonda keda jaotada, arvestades igaühe arengut nädala jooksul, et toimuksid tasavägised võistlused.


Pealtvaatajated, peamiselt lapsevanemad, said nautida põnevaid kohtumisi suure energia ja käraga kogu hommiku jooksul igal muruplatsil ning noored igas vanuses esinesid vahvasti.


Pärast lõunasööki ja lühikest puhketundi, liikus turniir liivaväljakutele. Seal toimus kaks eriturniiri, “King/Queen of the Beach”, ja “Jr. King/Queen of the Beach”, kumbki võisteldud paariliste vahel. Võistluse graafik on üsna keeruline, kuid punktide süsteemi kaudu kujuneb lõpuks välja, kes tõesti on kõige osavam üksikmängija rannavõrkpallis, nn “King/Queen of the Beach”.


Võistlused lõppenud, oli viimase õhtusöögi ajal aeg auhinnad välja jagada ja siis aeg igaühel kiiresti ette valmistada lõputantsuks. Nagu ikka, leidsid noored seda lisa särtsu, et tantsida edasi kaugelt üle kesköö.


Ja hommikul oligi viimane lipulangetus, kuid lõpusõnade järel ei lubanud noored juhataja Thomas Olvetil ametlikult laagrit lõpetada enne, kui ta pakkus neile veel ühe nalja. See viimane nali jääb noortele ning siin see ei ilmu. Tulge tuleval suvel. Küllap Thomasel neid nalju jätkub!


Tundus laagri lõpus paslik küsida mitmelt neist, kes esimest korda laagris osalesid, nende arvamusi laagri kohta. Siin on mõned nende muljed:


Mia, Eestist (13 a.) vastas, “Nautisin laagrit, sest instruktorid, eriti Thomas, muutsid võrkpalli õppimise lõbusaks tegevuseks. Nad ei teinud seda meile liiga raskeks.”


Mia isa, Märt, treener, lausus omakorda, “Kuna lapsed tegid koostööd ja olid motiveeritud, valmistas nende õpetamine mulle palju rõõmu. Kõigi vanuserühmade vahel King's Courti mängimine oli väga rahuldust pakkuv.”


Kristjan Wallneri tütar Miina (11 a.) Ottawast, avaldas inglise keeles, “Absolutely loved it! Additionally, I liked the all-day format, daily themes and skills, Gatorade prizes, and especially, being friends with approachable and friendly coaches.”


Miina noorem õde Nika (9 a.) arvas, “I liked when my group joined up with the older group, I loved the food as well as the pool.”


Tuleval aastal jälle, kallid noored! Tuleval aastal jälle!

 

Individuaalsed tunnustused:


Auväärsem (MVP)
Tüdrukud: Vivienne Jones
Poisid: Taavi Kõrgeperv


Kõige rohkem edasi arenenud (Most Improved)
Tüdrukud: Teija Hogg
Poisid: Saaku Tuju


“Rookie of the Year”
Aila Lepik


“Tournament of Champions” tulemused:


Muruplatsiturniir
Tier 1 võitja võistkond: Maaja Fischer, Adrian Jones, Cassie Keevallik, Nolan Kuhlberg, Taavi Kõrgeperv
Tier 2 võitja võistkond: Teija Hogg, Laas Kolga, Maiki Müürsepp, Häli Puust, Felix Tamm


Liivaplatsiturniir
King of the Beach : Kalev McCarthy
Queen of the Beach: Sidney Keevallik
Junior Beach Champion: Aila Lepik


Jõekääru Kalevi võrkpallilaagri juhatus soovib tänada Jõekääru Suvekodu Seltsi, suvekodu juhatajat Kadi Laaneotsa ja tema kasvatajaid, meie haruldast köögipersonali eesotsas Liisa Novekiga, meie vetelpäästjaid ja laagri õde, Maili Vessmanni.


Ja siiras tänu meie toetajatele, Toronto Eesti Ühispank, AKEN ja Eesti Sihtkapital Kanadas nende lahkete annetuste eest.


“Võrkpall on igati võrratu!”


T.I.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo